Obecność żołnierzy na poligonie to żadna sensacja. To codzienność. Obecność czołgistów także. Tyle, że nie wszyscy wiedzą jak trudnym logistycznym przedsięwzięciem jest dostarczenie na ćwiczenia sprzętu...
Szkolenie poligonowe czołgistów na poligonie w Nowej Dębie rozpoczęło się transportem kolejowym oraz kołowym. Aby w nim uczestniczyć, żołnierze 1 batalionu czołgów najpierw musieli załadować na wagony sprzęt[paywall]. – Przemieszczenie przy wykorzystaniu platform kolejowych jest ważnym elementem sprawdzenia umiejętności żołnierzy, między innymi związanych z załadowaniem i rozładowaniem czołgów. Wprowadzenie czołgu na platformę jest czynnością bardzo precyzyjną. Czołg jest szerszy od platformy i każdy błąd może skutkować upadkiem pojazdu z platformy – wyjaśnił dowódca żurawickich czołgistów ppłk Rafał Kluz.
W pierwszej fazie szkolenia czołgiści odbyli strzelania z czołgów i broni strzeleckiej oraz przećwiczyli elementy taktyki, tak aby odpowiednio przygotować się do ćwiczeń głównych pod kryptonimem „Lampart-20”.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Powiązane czołgi do platformy sznurkami jak dawniej u ruskich.A gdzie łańcuchy do mocowania ciężkiego sprzętu.Całe NATO używa łańcuchów a my sznurków.
Przecież ten szmelc zwany czołgami nadaje się jedynie na tzw żyletki. Komiczne ale prawdziwe kiedy już niestety 46 lat wstecz rokowałem do służby 2 letniej w LWP czołgi T 72 i BWP 1 jako wspaniałe wytwory radzieckiej zbrojeniówki wchodziły na stan uzbrojenia naszych jednostek i były postrachem armi wrogich czyli NATO z wujem Samem na czele. Co widzę na obrazku, te same radzieckie cacka po 46 latach na stanie naszych jednostek bojowych zaś przechodząc 22 Listopada widzę często obrazki nieustannych napraw tych leci równie leciwych niemal 50 letnich BWP, piszę serio, niegdyś postrachu zachodnich wrogów obecnie atrapy wozów piechoty, po prostu szmelc. I tak wódz Płaszczak że armia silna, zwarta, gotowa w braterskim przymierzu z armią jankesów, a my i piszący te słowa już emerytowany bojec armii gen. Jaruzelskiego swoje, jacy rządzący taka armia, a ta armia jak amatorsko obserwuj ę to ok. 70 - 75 % tak znienawidzonego przez pisiorów sprzętu wyprodukowanego w ZSRR i jak widać dobrze nam służącego do dzisiaj, podobnie jak świetne ponad 40 letnie Migi 29 czy niemal 50 letnie latające tym razem czołgi czyli jedyne w naszej marnej armii bojowe, szturmowe helikoptery Mi 24 (ok. 25 sztuk które są w stanie jeszcze latać. No cóż można i tak, pluć nieustannie na tzw ruskich, straszyć Rosją, podburzać i korzystać z ich nadal sprzętu wojskowego którego wartośc bojowa po niemal 50 latach użytkowania i ogromnego postępu w dziedzinie techniki wojskowe jest obecnie wątpliwa. No cóż czekamy na sprzęt Wuja Sama, jeśli coś nam sprzedadzą za 10 lat to ile my, podatnicy za to zabulimy. Ale na koniec niezwykle skrótowego wpisu, jacy wyborcy tacy obecni wodzowie, jaki pan taki kram.
Do pustaka Ap, naucz się półanalfabeto pisać to samo. Będzie to duży plusik i sukces niebywały. Przynajmniej kilka prostych zdań, nawet nie na temat, to samo,
26.wiceadm. Piotr Kołodziejczyk(1939–2019)6 VII 199023 XII 1991535 dni[26]Rząd Tadeusza MazowieckiegoRząd Jana Krzysztofa Bieleckiego27.Jan Parys(ur. 1950)23 XII 199123 V 1992152 dniRząd Jana Olszewskiego28.Janusz Onyszkiewicz (UD)(ur. 1937)11 VII 199226 X 1993472 dni[27]Rząd Hanny Suchockiej(26.)wiceadm. Piotr Kołodziejczyk(1939–2019)26 X 199310 XI 1994380 dni[26]Rząd Waldemara Pawlaka29.Zbigniew Okoński(ur. 1949)7 III 199522 XII 1995290 dniRząd Józefa Oleksego30.Stanisław Dobrzański (PSL)(ur. 1949)5 I 199631 X 1997665 dniRząd Włodzimierza Cimoszewicza(28.)Janusz Onyszkiewicz (UW)(ur. 1937)31 X 199716 VI 2000959 dni[27]Rząd Jerzego Buzka31.Bronisław Komorowski (SKL)(ur. 1952)16 VI 200019 X 2001490 dni32.Jerzy Szmajdziński (SLD)(1952–2010)19 X 200131 X 20051473 dniRząd Leszka MilleraPierwszy rząd Marka BelkiDrugi rząd Marka Belki33.Radosław Sikorski(ur. 1963)31 X 20057 II 2007464 dniRząd Kazimierza MarcinkiewiczaRząd Jarosława Kaczyńskiego34.Aleksander Szczygło (PiS)(1963–2010)7 II 20077 IX 2007279 dni10 IX 200716 XI 200735.Bogdan Klich (PO)(ur. 1960)16 XI 20072 VIII 20111355 dniPierwszy rząd Donalda Tuska36.Tomasz Siemoniak (PO)(ur. 1967)2 VIII 201116 XI 20151567 dniDrugi rząd Donalda TuskaRząd Ewy Kopacz37..Antoni Macierewicz (PiS)(ur. 1948)16 XI 20159 I 2018785 dniRząd Beaty SzydłoPierwszy rząd Mateusza Morawieckiego38.Mariusz Błaszczak (PiS)(ur. 1969)9 I 2018980 dniKtóry z tych gości,pomijając wiceadmirała Kołodziejczyka miał jakiekolwiek pojęcie o wojsku? Ponoć Sikorski strzelał do Rosjan w Afganistanie o ile to prawda. Większość to prawdopodobnie nawet 2 letniej służby zasadniczej nie odbyła. Zresztą ten problem jest szerszy,w innych ministerstwach było podobnie,kompletnie nie przygotowani,bez żadnej znajomości tematu, jak rządzili tak dzisiaj wygląda Polska. Ponoć żeby było taniej wprowadzono zawodową służbę.A dzisiaj wartę pełnią ochroniarze w większości z grupą inwalidzką, kosztują wojsko olbrzymie pieniądze, czy jest taniej? Pytam co to za żołnierz który nie pełnił warty? Za komuny mieliśmy armię półmilionową, fakt że w większości marną.Ale były też bardzo dobrze przygotowane jednostki. I na tamte czasy całkiem przyzwoity sprzęt uzbrojenia.
Raz jeszcze do głąba ukrytego pod ksywą Ap. Mogę zanudzać ale moje jak widać ,starego nudziarza wpisy są dla ciebie źródłem wiedzy i inspiracji. Widzę że czytasz z zaparciem moje subiektywne wywody i stwierdzenia przy okazji się ucząc. I dobrze synu robisz , nauka to potęgi klucz . Pójdź dziecię , ja cie uczyć każę , to słowa pani klasyk polskiej literatury tj. prozy i poezji , czyje , tego nie powiem , sięgnij do wikipedii.
We have admittance to several distinctive Jodhpur female escorts service which we aren't prepared to include basically in light of the fact that we don't have the space. Rest ensured that whatever your fantasy angel seems like, we could get her to you in more than minutes. https://www.simranroy.co.in/jodhpur-escorts-services.html
Powiązane czołgi do platformy sznurkami jak dawniej u ruskich.A gdzie łańcuchy do mocowania ciężkiego sprzętu.Całe NATO używa łańcuchów a my sznurków.
Przecież ten szmelc zwany czołgami nadaje się jedynie na tzw żyletki. Komiczne ale prawdziwe kiedy już niestety 46 lat wstecz rokowałem do służby 2 letniej w LWP czołgi T 72 i BWP 1 jako wspaniałe wytwory radzieckiej zbrojeniówki wchodziły na stan uzbrojenia naszych jednostek i były postrachem armi wrogich czyli NATO z wujem Samem na czele. Co widzę na obrazku, te same radzieckie cacka po 46 latach na stanie naszych jednostek bojowych zaś przechodząc 22 Listopada widzę często obrazki nieustannych napraw tych leci równie leciwych niemal 50 letnich BWP, piszę serio, niegdyś postrachu zachodnich wrogów obecnie atrapy wozów piechoty, po prostu szmelc. I tak wódz Płaszczak że armia silna, zwarta, gotowa w braterskim przymierzu z armią jankesów, a my i piszący te słowa już emerytowany bojec armii gen. Jaruzelskiego swoje, jacy rządzący taka armia, a ta armia jak amatorsko obserwuj ę to ok. 70 - 75 % tak znienawidzonego przez pisiorów sprzętu wyprodukowanego w ZSRR i jak widać dobrze nam służącego do dzisiaj, podobnie jak świetne ponad 40 letnie Migi 29 czy niemal 50 letnie latające tym razem czołgi czyli jedyne w naszej marnej armii bojowe, szturmowe helikoptery Mi 24 (ok. 25 sztuk które są w stanie jeszcze latać. No cóż można i tak, pluć nieustannie na tzw ruskich, straszyć Rosją, podburzać i korzystać z ich nadal sprzętu wojskowego którego wartośc bojowa po niemal 50 latach użytkowania i ogromnego postępu w dziedzinie techniki wojskowe jest obecnie wątpliwa. No cóż czekamy na sprzęt Wuja Sama, jeśli coś nam sprzedadzą za 10 lat to ile my, podatnicy za to zabulimy. Ale na koniec niezwykle skrótowego wpisu, jacy wyborcy tacy obecni wodzowie, jaki pan taki kram.
O matko jedyna. Na każdy temat to samo.