Reklama

Czołgiści z Żurawicy na poligonie

Obecność żołnierzy na poligonie to żadna sensacja. To codzienność. Obecność czołgistów także. Tyle, że nie wszyscy wiedzą jak trudnym logistycznym przedsięwzięciem jest dostarczenie na ćwiczenia sprzętu...

Szkolenie poligonowe czołgistów na poligonie w Nowej Dębie rozpoczęło się transportem kolejowym oraz kołowym. Aby w nim uczestniczyć, żołnierze 1 batalionu czołgów najpierw musieli załadować na wagony sprzęt[paywall]. – Przemieszczenie przy wykorzystaniu platform kolejowych jest ważnym elementem sprawdzenia umiejętności żołnierzy, między innymi związanych z załadowaniem i rozładowaniem czołgów. Wprowadzenie czołgu na platformę jest czynnością bardzo precyzyjną. Czołg jest szerszy od platformy i każdy błąd może skutkować upadkiem pojazdu z platformy – wyjaśnił dowódca żurawickich czołgistów ppłk Rafał Kluz.

W pierwszej fazie szkolenia czołgiści odbyli strzelania z czołgów i broni strzeleckiej oraz przećwiczyli elementy taktyki, tak aby odpowiednio przygotować się do ćwiczeń głównych pod kryptonimem „Lampart-20”.


fot.ze zbiorów 1. batalionu czołgów Żurawica
KiB
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Tadeusz - niezalogowany 2020-09-20 09:13:21

    Powiązane czołgi do platformy sznurkami jak dawniej u ruskich.A gdzie łańcuchy do mocowania ciężkiego sprzętu.Całe NATO używa łańcuchów a my sznurków.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Bojowy przemyski obserwator - niezalogowany 2020-09-20 10:16:53

    Przecież ten szmelc zwany czołgami nadaje się jedynie na tzw żyletki. Komiczne ale prawdziwe kiedy już niestety 46 lat wstecz rokowałem do służby 2 letniej w LWP czołgi T 72 i BWP 1 jako wspaniałe wytwory radzieckiej zbrojeniówki wchodziły na stan  uzbrojenia naszych jednostek i były postrachem armi wrogich czyli NATO z  wujem Samem na czele. Co widzę na obrazku, te same radzieckie cacka po 46 latach na stanie naszych jednostek bojowych zaś przechodząc 22 Listopada widzę często obrazki   nieustannych  napraw tych leci równie leciwych niemal 50 letnich BWP, piszę serio, niegdyś postrachu  zachodnich wrogów obecnie atrapy wozów piechoty, po prostu szmelc. I tak wódz  Płaszczak że armia silna, zwarta, gotowa w braterskim przymierzu z armią  jankesów, a my i piszący te słowa już emerytowany bojec armii  gen. Jaruzelskiego swoje, jacy rządzący   taka armia, a ta armia jak  amatorsko obserwuj ę to ok. 70 - 75 % tak znienawidzonego przez  pisiorów sprzętu  wyprodukowanego w ZSRR i jak widać dobrze nam służącego do dzisiaj, podobnie jak świetne ponad 40 letnie Migi 29 czy  niemal 50 letnie latające tym razem czołgi czyli jedyne w naszej marnej armii bojowe, szturmowe helikoptery Mi 24 (ok.  25 sztuk które są w stanie jeszcze latać. No cóż można i tak, pluć nieustannie na tzw ruskich, straszyć  Rosją, podburzać i korzystać z ich nadal sprzętu wojskowego którego wartośc bojowa po niemal 50 latach użytkowania i  ogromnego postępu w dziedzinie techniki wojskowe jest obecnie wątpliwa. No cóż czekamy na sprzęt Wuja Sama, jeśli coś  nam sprzedadzą  za 10 lat to ile my, podatnicy za to zabulimy. Ale na koniec niezwykle skrótowego wpisu, jacy wyborcy tacy obecni wodzowie, jaki  pan taki kram. 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Ap - niezalogowany 2020-09-20 10:26:16

    O matko jedyna. Na każdy temat to samo.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama