Reklama

Czołgiści z Żurawicy na podium. Nie mieli sobie równych

Niepokonani okazali się czołgiści z Żurawicy biorący udział w zawodach pododdziałów wojsk pancernych i zmechanizowanych oraz aeromobilnych i zmotoryzowanych, zorganizowanych na poligonie w podpoznańskim Biedrusku. W zmaganiach sprawdzających faktyczny stan wyszkolenia, w których uczestniczyli żołnierze z całej Polski, byli bezkonkurencyjni.

Poligon odbył się w terminie od 4 do 13 marca br. W kategorii wojsk pancernych nie mogło zabraknąć żołnierzy z 1 Batalionu Czołgów im. płk. Józefa Koczwary w Żurawicy.

Pluton ze wspomnianego batalionu, dowodzony przez ppor. Jacek Kolowca, konkurował z[paywall] reprezentacjami plutonów czołgów z 11 Dywizji Kawalerii Pancernej oraz 16 Dywizji Zmechanizowanej. Rywalizacja nie była łatwa.

– Organizatorzy przygotowali bardzo wymagające konkurencje, w których żołnierze musieli się wykazać wysokim poziomem wyszkolenia, umiejętnością posługiwania się przydzielonym uzbrojeniem i sprzętem bojowym, a także niezwykłą sprawnością fizyczną, wytrzymałością, umiejętnością współpracy i determinacją – relacjonuje por. Edyta Kaszuba-Szpak.

– Rywalizacja od pierwszego dnia była niezwykle zacięta, szczególnie że w zawodach brały udział najlepsze zespoły, wyłonione na drodze wewnętrznych eliminacji – dodaje. Czołgistom z Żurawicy szczęście sprzyjało. Rewelacyjnie poradzili sobie m.in. w konkurencjach typu: marsz na orientację, tor przeszkód, ewakuacja uszkodzonego pojazdu z drogi marszu, wykonanie zadań inżynieryjno-saperskich czy obrona punktu amunicyjnego. Wyjątkowo dobrze wypadli też w konkurencji strzelania z wozów bojowych w nocy. Jedynie o krok ustąpili rywalom w teście wiedzy taktyczno-bojowej, biegu patrolowym ze strzelaniem, strzelaniu z wozów bojowych w dzień i kierowaniu ogniem plutonu w obronie.

– Czołgiści z Żurawicy musieli się zmierzyć z silnym przeciwnikiem, dysponującym bardziej nowoczesnym sprzętem. Jednak końcowa klasyfikacja pokazała, że oprócz sprzętu liczy się człowiek i jego umiejętności – podsumowała z dumą Edyta Kaszuba-Szpak. Ostatecznie żołnierze z batalionu w Żurawicy przywieźli do Przemyśla 1. miejsce i tytuł najlepszego plutonu w szkoleniu bojowym w kategorii plutonów czołgów. 


ug
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    rudy 102 - niezalogowany 2019-03-23 16:43:26

    Pozdrowienia dla czołgisty trzymającego parasol nad Misiewiczem.Proszę go odwiedzić w więzieniu!

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Wojak Szejk - niezalogowany 2019-03-23 17:15:42

    Dawać tu Błaszczaka. Niech uhonoruje to mięso armatnie, zanim Rosja wejdzie.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    jack - niezalogowany 2019-03-27 17:32:10

    buraku mnie ojciec z matką uczyli,że ludzi z orzełkiem na czapce trzeba szanować.Mięso to w Tesco  albo jak przypuszczam z takiegoburaka jak ty !!!

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama