Reklama

Czteroletnia gwarancja dla COM-u

Centrum Opieki Medycznej w Jarosławiu zostało zaliczone do drugiego stopnia podkarpackich szpitali w opublikowanym 27 czerwca br. „Wykazie świadczeniodawców zakwalifikowanych do poszczególnych poziomów systemu podstawowego szpitalnego zabezpieczenia świadczeń opieki zdrowotnej (PSZ)”. Co to oznacza dla pacjentów?

Szpitale, nie tylko na Podkarpaciu, zostały „posegregowane” na trzy grupy. Pierwszy stopień to głównie szpitale o zasięgu powiatowym, drugi –  to szpitale o zasięgu ponadpowiatowym, a trzeci –  szpitale o zasięgu wojewódzkim. O kwalifikacji decydują prowadzone w nich procedury medyczne[paywall].

Placówki zakwalifikowane do sieci będą miały gwarantowaną umowę z NFZ na cztery lata, do 2021 roku. Sieć będzie obejmować również ambulatoryjną opiekę specjalistyczną w przychodniach przyszpitalnych oraz nocną i świąteczną opiekę zdrowotną. Oprócz jarosławskiego COM-u szpitale II stopnia w naszym regionie to placówki w: Jaśle, Przeworsku, Stalowej Woli, ZOZ nr 1 Rzeszowie (tzw. miejski przy ulicy Rycerskiej), Tarnobrzegu (wojewódzki), Krośnie (wojewódzki), Kliniczny Szpital Wojewódzki nr 1 im. Chopina w Rzeszowie, Nowe Techniki Medyczne Szpital im. Świętej Rodziny w Rudnej Małej.

Reklama

Budują budynek z blokiem operacyjnym

Na terenie jarosławskiego szpitala trwa budowa nowego budynku dla potrzeb bloku operacyjnego, oddziału ginekologiczno-położniczego i neonatologicznego. Jej koszt to 21,8 mln złotych Warto wspomnieć, że podczas sesji Rady Powiatu Jarosławskiego (27 czerwca br.) zapadła decyzja o emisji dwóch transz obligacji przychodowych na lata 2017 – 2018 w kwocie 25 mln zł. – Pieniądze uzyskane z obligacji będą zabezpieczeniem na zadania inwestycyjne w Centrum Opieki Medycznej w Jarosławiu. Zarówno na te realizowane obecnie, ale także  na jakże potrzebne połączenia obu skrzydeł pawilonu wewnętrznego i kardiologii z pawilonem neurologii, dostosowanie sal do odpowiednich wymogów czy utworzenie i wyposażenie Szpitalnego Oddziału Ratunkowego wraz z lądowiskiem – wyjaśnił Konrad Sawiński z Wydziału Rozwoju i Promocji Starostwa Powiatowego w Jarosławiu.

– Emisja obligacji nie oznacza, że powiat zrezygnował z pozyskania na te cele funduszy zewnętrznych, w tym z budżetu państwa i funduszy unijnych. Jest wręcz odwrotnie. Są duże szanse na ich zdobycie, a obligacje zabezpieczają realizację już rozpoczętych działań – podsumował starosta jarosławski Tadeusz Chrzan.


MG
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama