Od 31 lipca do 9 sierpnia br. w Jełgawie (Łotwa) trwały XXIV Młodzieżowe Mistrzostwa Europy w warcabach 100-polowych. W 30-osobowej reprezentacji Polski wystąpiło ośmioro przedstawicieli z naszego regionu, zawodniczek i zawodników Unii Horyniec-Zdrój i Warcabów z Pasją Futory.
Polska reprezentacja zdobyła 13 medali, z czego cztery były udziałem reprezentantów naszego regionu. W najważniejszej grze – klasycznej długiej Polska zdobyła trzy medale. Jeden z nich to dzieło w kategorii do 13 lat 13 Mariki Gancarz (Warcaby z Pasją Futory). Kolejna gra to gra aktywna. Wśród piątki polskich medalistów znalazła się siostra Mariki – Oliwia – także w kategorii do 13 lat, ale tym razem ze srebrnym medalem. Ostatni dzień to mistrzostwa w grze błyskawicznej i w grupie sześciu polskich medalistów także obie siostry zdobyły krążki. Marika wywalczyła srebrny, a Oliwia brązowy. Pozostali reprezentanci naszych klubów nie zawiedli i także byli blisko medalowych miejsc.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze