Reklama

Czy „Karta Przemyślanina” ma szansę zaistnieć?

„Karta Przemyślanina” to swoisty pakiet lojalnościowy przeznaczony dla każdego mieszkańca oraz wszystkich, którzy płacą podatki w Przemyślu. Z taką propozycją wyszła podczas konferencji prasowej Koalicja Obywatelska.

Konferencja prasowa odbyła się w  miejscu dość nietypowym, bo za… przystankiem MZK przy ul. Jagiellońskiej w Przemyślu. Miejsce wybrane zostało nie bez przyczyny, wspomniana karta miałaby bowiem pozwolić dzieciom i młodzieży z nadsańskiego grodu na bezpłatne przejazdy autobusami Miejskiego Zakładu Komunikacji[paywall].

– Prezentując kartę, chcemy uhonorować każdego obywatela Przemyśla oraz każdego płacącego podatki na rzecz naszego miasta, a także zachęcić i zaprosić mieszkańców innych miejscowości, szczególnie miejscowości ościennych, do przeprowadzenia się do Przemyśla albo wyrażenia zgody na przyłączenie do niego – tłumaczył Wojciech Błachowicz, kandydat na prezydenta miasta Przemyśla.

Reklama

„Karta Przemyślanina” dawałaby jeszcze kilka innych przywilejów: bezpłatny wstęp dla młodzieży do obiektów POSiR w wybrane dni, 50 procent zniżki dla seniorów na imprezy kulturalne organizowane przez miasto, rabaty i zniżki na usługi, w handlu i gastronomii (karta jako przemyska karta rabatowa), zniżki na pobyt w wybranych polskich uzdrowiskach dla przemyskich seniorów, zniżki cen biletów do obiektów sportowych i rekreacyjnych dla wszystkich mieszkańców oraz możliwość opłacania przy jej użyciu parkingów, biletów MZK i wypożyczania rowerów.

– Drugim istotnym powodem, dla którego chcemy zaproponować „Kartę Przemyślanina”, jest chęć zainicjowania działań rozwojowych na rzecz miejscowej gospodarki. To także propozycja uruchomienia energii mieszkańców. „Karta Przemyślanina”, jako karta rabatowa, powinna się stać kołem zamachowym dla rozwoju małej przedsiębiorczości. Wykorzystamy techniczną możliwość dotarcia do obywatela, w zamian oferując listę usług w cenach ze znacznym rabatem dla przemyślanina – wyjaśniła Anna Grad-Mizgała, która towarzyszyła W. Błachowiczowi w konferencji prasowej.

Reklama

To nie nowość

– Karta ta daje wiele możliwości wykorzystania jej w kontakcie z obywatelem, może służyć jako karta płatnicza do regulowania usług oferowanych przez jednostki miasta oraz opłat lokalnych. Dodam tylko, że karta mieszkańca to nic odkrywczego i innowacyjnego. Z powodzeniem funkcjonuje w innych miastach. My jako pierwsi proponujemy ją w Przemyślu i dostosowujemy do potrzeb i możliwości naszego miasta – powiedział W. Błachowicz.

Na pytanie, skąd wziąć na to pieniądze, kiedy miejska kasa świeci pustkami, a spółka MZK i POSiR mają poważne problemy finansowe (bezpłatne bilety dla dzieci i młodzieży w przypadku tej pierwszej instytucji oraz bezpłatny wstęp dla młodzieży do obiektów POSiR-u w przypadku drugiej to spory odpływ pieniędzy – przyp. aut.), W. Błachowicz odparł, że fundusze pozyskane zostałby z nietrafionych projektów, cięć w administracji publicznej bądź przeniesione z innych, mało efektywnych zadań.
MG
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    ubsyrwatur - niezalogowany 2018-09-10 18:15:13

    łoj , znowu małpujo  pu  Rzyszowi , Prezydent Ferync ubicui byzpłatny przyjazdy dla dzieci i młudzieży , przymyślaki uczywiści tyż  , to samu , A czy hyjnału ni zyrżneli pu Rzyszowi , Może by tak same zaczeli myślić i coś naubicywać , tyli ży ni ma co ubicać. Puzdrawiam z Przymyśla , wiochy.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    scd - niezalogowany 2018-09-10 18:21:08

    Wszystko za free,firmy padaja a CI "rozdają na lewo i prawo"co nie swoje

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Giga - niezalogowany 2018-09-10 21:15:53

    Przykład rozdawnictwa IDZIE OD GÓRY! 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama