Prawnie bezużyteczne, przejawiające dyskryminację, szkodliwe dla rozwoju gospodarczego miasta, skazujące Przemyśl na zaściankowość i prowincjonalność – to główne powody wniesienia przez Klub Radnych Koalicji Obywatelskiej projektu uchwały, który ma uchylić oświadczenie Rady Miejskiej w Przemyślu, wyrażające sprzeciw wobec promocji i afirmacji tzw. ruchów LGBT.
26 sierpnia 2019 r., podczas sesji, radni podjęli oświadczenie wyrażające sprzeciw wobec promocji i afirmacji tzw. ruchów LGBT.
– To oświadczenie jest prawnie bezużyteczne, a jego zapisy krzywdzące ze względu na dyskryminację osób identyfikujących się jako społeczność LGBT. Stwierdzenie, że[paywall] Rada Miejska w Przemyślu wyraża sprzeciw wobec działań zmierzających do promocji ideologii tak zwanych ruchów LGBT rodzi uzasadnione pytanie: czyli do czego? W żaden sposób nie zostało to określone w oświadczeniu – powiedziała przewodnicząca Klubu Radnych KO Grażyna Stojak.
9 października br. Klub Radnych KO złożył projekt uchwały, uchylający oświadczenie RM w Przemyślu. W uzasadnieniu radni napisali o naruszeniu podstawowych artykułów Konstytucji RP, Europejskiej Konwencji Praw Człowieka oraz Karty Praw Podstawowych Unii Europejskiej, mówiące m.in. o zakazie wszelkiej dyskryminacji w szczególności ze względu na płeć, rasę, kolor skóry, pochodzenie etniczne lub społeczne, cechy genetyczne, język, religię lub przekonania, poglądy polityczne lub wszelkie inne poglądy, przynależność do mniejszości narodowej, majątek, urodzenie, niepełnosprawność, wiek lub orientację seksualną.
– Kolejnym powodem, dla którego uchylenie owego oświadczenia wydaje się zasadne, jest kwestia szkodliwości dla rozwoju gospodarczego naszego miasta. Przemyśl – do tej pory miasto przyjazne, otwarte i wielokulturowe – obecnie postrzegane jest jako nietolerancyjne, zaściankowe i prowincjonalne – dodała G. Stojak.
Ten pierwszy aspekt jest jak najbardziej uzasadniony, bo wciąż istnieje obawa, że Przemyśl może zostać skreślony z listy polskich miast (właśnie przez wciąż obowiązujące oświadczenie – przyp. aut.), które mogą starać się o dotację z tzw. Funduszy Norweskich. W grę wchodzi niebagatelna – jak na nadsańskie miasto – kwota 10 mln euro, czyli ponad 40 mln zł.
Kto jak głosował?
Głosowanie przemyskich radnych w sprawie przyjęcia oświadczenia wyrażające sprzeciw wobec promocji i afirmacji tzw. ruchów LGBT podczas sesji 26 sierpnia 2019 r.
Za: Robert Bal (Regia Civitas), Bartłomiej Barczak (RC), Andrzej Berestecki (PiS), Daniel Dryniak (PiS), Małgorzata Gazdowicz (RC), Monika Jaworska (WdP), Maciej Kamiński (PiS), Marcin Kowalski (Wspólnie dla Przemyśla), Dariusz Lasek (RC), Tomasz Leszczyński (WdP), Mirosław Majkowski (WdP), Bogumiła Nowak (SLD), Monika Różycka (niezależna), Wojciech Rzeszutko (PiS), Andrzej Zapałowski (WdP).
Przeciw: Jerzy Krużel (Koalicja Obywatelska), Tomasz Schabowski (KO), Paweł Zastrowski (KO).
Wstrzymali się: Ewa Sawicka (KO).
Nieobecni: Wojciech Błachowicz (KO), Tomasz Kulawik (SLD), Grażyna Stojak (KO), Janusz Zapotocki (SLD).
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Czy jest szansa, że wreszcie mądrość zwycięży głupotę naszych radych?
"wojownicy" maryji są w gotowości operacyjnej . Lukrowana wiara ma swój cel.
Żeby się nikt nie warzył uchylać oświadczenia lgbt o zboczonych zboczejcach
Faktyczny rozkład głosów (wg http://przemysl.esesja.pl/glosowanie/216793/5ee2f960dc0640f):ZA (15)Bal RobertBarczak BartłomiejBerestecki AndrzejDryniak DanielGazdowicz MałgorzataJaworska MonikaKamiński MaciejKowalski MarcinLasek DariuszLeszczyński TomaszMajkowski MirosławNowak BogumiłaRóżycka MonikaRzeszutko WojciechZapałowski AndrzejPRZECIW (3)Krużel JerzySchabowski TomaszZastrowski PawełWSTRZYMUJĘ SIĘ (1)Sawicka EwaBRAK GŁOSU (0)NIEOBECNI (4)Błachowicz WojciechKulawik TomaszStojak GrażynaZapotocki Janusz
A to, kulturalny człowieku, że czworo radnych głosowało inaczej niż to napisała redakcja.
Ty papierze do drukowania, oby ktoś wylał na Ciebie kroplę chłodnej herbaty w torebce.
Dzisiaj uwarzyłem pyszną pomidorówkę, ale jak trzeba uwarzyć uchylenie jakiejś durnej ustawy anty-LGBT, to to też z chęcią uwarzę.
Przemyscy radni nie uchyla tej durnej uchwały ponieważ się boja co im potem Michalik powie .
Przy najbliższych wyborach trzeba te nazwiska zapamiętać. Te gwiazdy, które przyniosły mieszkańcom wstyd i dzięki nim porównuje się nas do innego zadupia Kraśnik.
Nie da się promować LGBT. Bo nikogo nie da się przechrzćić na homoseksualistę. Odsetek osób homoseksualnych w każdym społeczeństwie waha się w granicach od 3 % do 5 % i nic tej liczby nie zmieni. W mniemaniu władzy "sprzeciw wobec promocji LGBT" jest rozumiany jako zakaz do manifestacji związaniem z uzyskaniem pewnych praw dla mniejszości jakich nie ma większość (choćby związki partnerskie i prawa do dziedziczenia majątku). Fundusze norweskie w swojej nazwie mają za zadanie" wyrównywać nierówności społeczne" Jednym ze sposobów na wyrównywanie różnic społecznych jest swobodne manifestowanie swoich poglądów (bez odgórnego sprzeciwu władz) i dotyczy to się również poglądów osób homoseksualnych i ich marszów LGBT.Czemu Przemyśl biedny? Bo społeczeństwie niedojrzało jeszcze do rozwoju.
W 2019 r., kiedy procedowano uchwałę o "strefach wolnych od ideologii (to ważne słowo) LGBT" Pani Sawicka celowo wstrzymała się od głosu. Cynicznie - w imię swojego politycznego interesu. A miała wtedy szanse pokazać, że to co wyprawia razem ze swoimi "rebeliantami" i byłymi SB-kami na wiecach to nie jest tylko zwykłe pajacowanie a ideały, w które wierzy. Pani Stojak wogóle nie było na obradach RM. Pan Błachowicz zdaje się też miał ważniejsze sprawy na głowie. Dzisiaj larum bo ktoś tam podobno chce coś zabrać, coś czego nikt jeszcze na oczy nie widział, a czego i tak obecny prezydent by nie załatwił. :). Śmiech na sali - puste krzesła.
Zdjęcie tej pani z informacją że jest z PO odbiera mi resztki wiary w tę partię,
Jeśli to co wyprawiają aktywiści LGBTRTVAGD to "rozwój" to czas naszej europejskiej cywilizacji jest policzony.Sprzeciw wobec promocji ideologii LGBT. I nie pisz postępowy Wrocławianinie, że coś takiego nie istnieje. W Polsce nikt osób homoseksualnych nie prześladuje. W każdym razie nie bardziej niż zezowatych, grubych czy kulawych. I nie jest to prześladowanie a incydentalne wystąpienia głupków, których (niestety) nigdzie nie brakuje.Sprawy organizacyjne (tak to nazwijmy) par homoseksualnych o których piszesz można załatwić jedną wizytą u notariusza. I nie trzeba wcale wymachiwać na paradzie swoim "dżordżem" żeby po partnerze dziedziczyć.W tym co napisałeś Wrocławianinie jedno jest prawdą - to że Przemyśl jest biedny. Fundusze Norweskie lepiej wykorzystać tam gdzie mogłyby być naprawdę potrzebne - w Afryce i na Bliskim Wschodzie. Niestety w dzisiejszej Europie bliżej im do instrumentu polityczno-ideologicznego nacisku niż źródła faktycznej pomocy.
Przy najbliższych wyborach trzeba te nazwiska zapamiętać i jak najbardziej na nich głosować to jest chluba naszego miasta że sprzeciwiają się zboczonym zboczeńcom z lgbt
Nie jesteśmy GRAJDO ŁEM, ani CIEMNOGRODEM!!!
ZaPOmniałeś dodać przed cyfrą 3 i 5 cyfrę 0 czyli wychodzi 0,3 i 0,5 zboczeńców z lgbt
Pan z kropką w nicku jest współodpowiedzialny za biedę zarówno mentalną, społeczną i ekonomiczną w mieście Przemyśl. Ps .Najprawdopodobniej najdalej w swoim życiu był w Radomiu po samochód.
Niepowodzenia seksualne i brak satysfakcji u niektórych objawia się negowaniem publicznie swoich własnych ukrytych pragnień. Krypto-homoseksualiści posiadają w sobie ogromny lęk przed okazaniem się innym niż wzorce, które im wpajano do głowy przez lata. Stąd też objawy w postaci wylewanej agresji na grupy ludzi do których nie potrafią a skrycie chcieliby należeć.
"W Polsce nikt osób homoseksualnych nie prześladuje. W każdym razie nie bardziej niż zezowatych, grubych czy kulawych. I nie jest to prześladowanie a incydentalne wystąpienia głupków, których (niestety) nigdzie nie brakuje."Zezowatych, grubych czy kulawych nikt w przestrzeni publicznej nie nazywa zboczeńcami czy zarazami. A gdyby ktoś tak zrobił, natychmiast spotkałyby go kary i silny sprzeciw społeczny.Tymczasem wobec osób LGBT+ takie słowa padają nawet ze strony wysoko postawionych ludzi (politycy, biskupi). Nie muszę chyba dodawać, że oficjele ci nie ponoszą z tego tytułu żadnych negatywnych konsekwencji. Żadne kary nie spotykają też pojazdów szerzących kłamliwą i obrzydliwą propagandę. Ani też zwykłych obywateli, którzy wobec takowego przyzwolenia społecznego, pozwalają sobie na niewybredne komentarze. Czego najlepszy przykład mamy w tutejszej dyskusji, gdzie redakcja nie reaguje na obraźliwe komentarze o zboczeńcach. Czy tak samo postępowałaby gdyby chodziło o zezowatych, grubych lub kulawych?
ONI już naruszyli Kartę Praw Dużej Rodziny pod pretekstem ,że niektórzy wykorzystywali nie tak jak trzeba . Zamiast lepiej dopracować odebrali dziecom możliwości użytkowania ,zwłaszcza rodzinom biednym .Stok Narciarski stoi ale śniegu nie było,zyski prawie zerowe .Tak będzie ze wszystkim co uderza w dzieci i młodzież .Tylko patrzeć jak zasilą bezdomnych ,bankrutów i innych biedaków .Może wtedy zrozumią ,że z Dekalogiem Boga nie warto walczyć.Bóg nie na darmo wysłał Anioła .Przemyśl to takie przyszłe Betlejem .
LGBT już zaatakowało kościół Salezjanów. Roztrzaskali Figurę Anioła z kropielnicą podczas adoracji Jezusa w Eucharystii.No cóż sąd jest po ich stronie .ONI dosłownie mogą wszystko czynić ,Tylko brakuje im tego co najcenniejsze Ducha Bożego.
Kogo brakuje? Kolego co ty bierzesz ? Najcenniejsze jest zdrowie, uczciwość i miłość bliźniego, a nie balwochwalstwo okraszone obłuda i lukrowana wiarą.
POdziękują ci za kampanie ,To ,że wy polecicie na zbitą twarz to jest pewne
Ten się śmieje kto śmieje się ostatni.Jasnogród widzę w Holandii ,gdzie morduje się ludzi starszych ,ostatnio nawet padł projekt aby obywatele mogli żyć GODNIE do 75 la a potem eutanacja ,zbędny człowiek,wybudowanie publicznych kapsuł śmierci dla chorych z depresją ,mordowanie kalek .Ludzie tracą senz życie gdyż stracili też Ducha .Odarto ich z własnej tożsamości ,zabrano wiarę a miejsce tego wepchano islam i całą jego kulturę ,Ciekawe ale islamiści nie chorują na Depresję tylko Holendrzy,Wybacz ale ja już wolę ten Ciemnogród ze swoją wiarą ,kulturą ,zwyczajem ,muzyką.Nie muszę mieć basenu ,mam rzekę bez chloru,park i pagórki do zabaw ,Na ten lep szklanych koralików się nie łapię.
Potrzebują Norweskich pieniędzy do swojej propagandy i coś tam na jakieś boisko czy chlorowany basen .Propaganda dużo kosztuje a i kasa przy okazji pełna ,oczywiście edukatorów .Tak to chodzi.
Sawicka była w sztabie Trzaskowskiego.Kiedy wynik był prawie wyrównany to szalała ze szczęścia ,że Trzaskowski będzie prezydentem .Tacy ludzie teraz rządzą Przemyślem.
Chcą zasilić własne kieszenie .Norwegia duże pieniądze daje na takie fundacje niby kulturalne,obyczajowe walka z praworządnością .My Basenik chlorowany i parę placyków zabaw.To koraliki kolonizatorów, suto opłacanych kacyków w ich fundacyjkach.
Do jakiego rozwoju ,Czterech liter.Wara od naszych dzieci .
Po trzykroć panie (i) d: fundatorzy tzw. funduszy norweskich (nie tylko Nowegia je w zasila) od lat wspierają takich dziadów Europy, jak m.in. IV Najjaśniejsza; ich pieniądze, ich wola komu i na co mają być przeznaczone. Unia Europejska też nam nie pomaga, bo - jak mówi premier Pinokio - " tylko trochę na budowę chodników daje". Całe szczęście, że mamy wspaniały rząd i pod światłym przewodnictwem tow. Prezesa Zbawiciela zapewnia nam już dziś raj na ziemi, a co będzie jutro, pojutrze?Co do zasilania własnych kieszeni, to porozmawiajmy np. o ratowaniu Stoczni Gdańskiej przez Ojca Biznesmena, albo o zbiórce Caritasu na pomoc rodzinom 65 ofiar katastrofy budowlanej w Katowicach? W obu historiach chodziło o grube miliony, które w bardzo marnym procencie trafiły do poszkodowanych. Znacznie więcej skorzystali na tym - jak piszesz ddd - "suto opłacani kacykowie" mający pomysł, jak wydoić naiwnych.
JP nie tłumacz ddd bo on opiera się na przekazie z ambony i Nowogrodzkiej.
Czy jest szansa, że wreszcie mądrość zwycięży głupotę naszych radych?
"wojownicy" maryji są w gotowości operacyjnej . Lukrowana wiara ma swój cel.
Żeby się nikt nie warzył uchylać oświadczenia lgbt o zboczonych zboczejcach