Radny Maciej Kamiński (Prawo i Sprawiedliwość) zwrócił się z prośbą do władz Przemyśla o uruchomienie stałych kursów autobusów, które obejmowałby przystanek MZK obok cmentarza na Zasaniu.
– Kilka lat temu, na moją prośbę, udało się uruchomić kursy autobusów przez ten przystanek w okresach świątecznych, a także w okresie Wszystkich Świętych. Liczba podróżujących tą trasą wskazuje, że istnieje potrzeba uruchomienia stałych kursów autobusów w rejonie tego cmentarza[paywall]. Dlatego w imieniu mieszkańców poprosiłem władze miasta o rozważenie przynajmniej kilku kursów dziennie, które obejmowałyby ten przystanek – tłumaczy M. Kamiński.
Dodatkowo – w zgłoszonej interpelacji – zwrócił się z prośbą o przegląd wszystkich miejskich przystanków autobusowych pod względem technicznym i ewentualnych napraw w przypadku, kiedy zaistnieje taka potrzeba. – Otrzymałem wiele sygnałów od mieszkańców, którzy wskazywali na potrzebę naprawy przystanków i to z różnych części miasta. Problem narasta w zimnych miesiącach. To bardzo istotne dla osób, które oczekują na autobus. Należy wziąć pod uwagę, że czas oczekiwania przez pasażerów jest bardzo różny, dlatego przystanek, który jest pod względem technicznym dobry, na pewno spełni w tym zakresie swoją rolę – wyjaśnił radny M. Kamiński.
– Prezydent, zgodnie z wcześniejszymi deklaracjami, zapowiedział, że w najbliższym czasie planowane jest przeprowadzenie, wzorem innych miast, szczegółowego audytu obecnego układu sieci komunikacji miejskiej oraz rozkładów jazdy. Jego celem jest optymalizacja tak, aby zaspokoić potrzeby komunikacyjne mieszkańców naszego miasta, przy jednoczesnym uwzględnieniu możliwości technicznych i finansowych. Dopiero po audycie będziemy mogli stwierdzić, czy ewentualny przystanek przy cmentarzu spełni swoje zadanie – zapewnił rzecznik prasowy przemyskiego magistratu Witold Wołczyk.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.To nie jest aż tak konieczne.Starsi ludzie ,którzy cmentarz odwiedzają najczęściej mają dodatkową golgotę do pokonania.Przecież każdy staruszek to prawdziwy okaz zdrowia mogący startować nawet w najcięższych maratonach a co dopiero zbyt długa drogę na cmentarz.Żadnego z nich nigdy nie bolały nogi, nie robią co chwila przystanków by zaczerpnąć powietrza jak to czyni obecna młodzież.A tak w ogóle to po co zajmować się takimi pierdołami jak przystanek kiedy patrzymy aż za horyzont w rozwoju miasta dla turystów.Szkoda,ze nie dla mieszkańców i to tych najbardziej doświadczonych życiem
P Radny skąd ma P.takie dane?proponuje sie przejechać i sprawdzic na własne oczy!
Potrzebny jest przystanek na wysokości II LO . Gdzie są schodki do bloków Wróblewskiego 23 i bloków Glazera 40 . Nie wszyscy mają samochody czy są młodzi i zdrowi . A z Bielskiego trudno schodzić zwłaszcza w zimie .
Radny Kaminski niech pomysli nad oswietleniem przejscia na glazera, ktoro zostalo z jego inicjatywy przesuniete ... Ten przystanek to kolejny jego "super" pomysl zaraz po tym o montazu progow zwalniajacych na glazera nizej rury...
Jak Ci Radni z PiSu byli u władzy to nie przychodziły im do głowy takie "pomysły"- jak na siłę uszczęśliwić tych mieszkańców, ale teraz jak władza wyleciała im z rąk trzeba zwrócić uwagę na siebie i swe nieprzemyślane wnioski i działania.
Maciek jesteś GENIALNY! Tylko Twój geniusz nie idzie w parze z ...... . No z tym..... !
Potrzebny jest przystanek i kurs autobusu na wysokie szczyty Przemyśla : ul.Wandy,Akacjowa , Sucharskiego .Tutaj mieszkają ludzie starsi,schorowani , którzy co dziennie muszą pokonywać z zakupami szczyty ul.Basztowej i dalej ... Kiedy w końcu doczekaja się komunikacji , która ułatwiła by im życie ..???
Panu Radnemu proponuje zająć sie ważniejszym tematem dla wszystkich -SOR!! w Szpitalu w którym p.pracuje-MASAKRA!!
Następny wybory za 4 lata,wiec wtedy albo nigdy
Panie Radny, proszę zająć się szpitalem!To naprawdę Dobra Rada!!!
Za te progi i wywalenie naszej kasy na parking pod koszyczkiem..... eh ale lud to kupuje :( przystanek nie potrzebny, oświetlić przejścia na początku i końcu osiedla, karać mandatami za parkowanie w zatoce przystankowe i przy przejściu dla pieszych, przyciąć drzewa przy drodze, wyrównać asfalt, zlikwidować progi, rozliczyć za parking. Jedno trzeba przyznać, o osiedlu ciagle się mówi, a wynik wyborczy był niespotykany.
Dobry pomysl, okres kursow w swieta to za malo. Prosze nie odpuszczac!
Twoim zdaniem kierowcy powinni wozić"powietrze?"a nie spedzać czas z rodzina? a co na to PREZES?
To nie jest aż tak konieczne.Starsi ludzie ,którzy cmentarz odwiedzają najczęściej mają dodatkową golgotę do pokonania.Przecież każdy staruszek to prawdziwy okaz zdrowia mogący startować nawet w najcięższych maratonach a co dopiero zbyt długa drogę na cmentarz.Żadnego z nich nigdy nie bolały nogi, nie robią co chwila przystanków by zaczerpnąć powietrza jak to czyni obecna młodzież.A tak w ogóle to po co zajmować się takimi pierdołami jak przystanek kiedy patrzymy aż za horyzont w rozwoju miasta dla turystów.Szkoda,ze nie dla mieszkańców i to tych najbardziej doświadczonych życiem
Bardzo dobra inicjatywa!
P Radny skąd ma P.takie dane?proponuje sie przejechać i sprawdzic na własne oczy!