Reklama

Czy przystanek przy cmentarzu jest potrzebny?

Radny Maciej Kamiński (Prawo i Sprawiedliwość) zwrócił się z prośbą do władz Przemyśla o uruchomienie stałych kursów autobusów, które obejmowałby przystanek MZK obok cmentarza na Zasaniu.

– Kilka lat temu, na moją prośbę, udało się uruchomić kursy autobusów przez ten przystanek w okresach świątecznych, a także w okresie Wszystkich Świętych. Liczba podróżujących tą trasą wskazuje, że istnieje potrzeba uruchomienia stałych kursów autobusów w rejonie tego cmentarza[paywall]. Dlatego w imieniu mieszkańców poprosiłem władze miasta o rozważenie przynajmniej kilku kursów dziennie, które obejmowałyby ten przystanek – tłumaczy M. Kamiński.

Dodatkowo – w zgłoszonej interpelacji – zwrócił się z prośbą o przegląd wszystkich miejskich przystanków autobusowych pod względem technicznym i ewentualnych napraw w przypadku, kiedy zaistnieje taka potrzeba. – Otrzymałem wiele sygnałów od mieszkańców, którzy wskazywali na potrzebę naprawy przystanków i to z różnych części miasta. Problem narasta w zimnych miesiącach. To bardzo istotne dla osób, które oczekują na autobus. Należy wziąć pod uwagę, że czas oczekiwania przez pasażerów jest bardzo różny, dlatego przystanek, który jest pod względem technicznym dobry, na pewno spełni w tym zakresie swoją rolę – wyjaśnił radny M. Kamiński.

Reklama

Po audycie...

– Prezydent, zgodnie z wcześniejszymi deklaracjami, zapowiedział, że w najbliższym czasie planowane jest przeprowadzenie, wzorem innych miast, szczegółowego audytu obecnego układu sieci komunikacji miejskiej oraz rozkładów jazdy. Jego celem jest optymalizacja tak, aby zaspokoić potrzeby komunikacyjne mieszkańców naszego miasta, przy jednoczesnym uwzględnieniu możliwości technicznych i finansowych. Dopiero po audycie będziemy mogli stwierdzić, czy ewentualny przystanek przy cmentarzu spełni swoje zadanie – zapewnił rzecznik prasowy przemyskiego magistratu Witold Wołczyk.


MG
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Tadeusz - niezalogowany 2018-12-17 20:32:37

    To nie jest aż tak konieczne.Starsi ludzie ,którzy cmentarz odwiedzają najczęściej mają dodatkową golgotę do pokonania.Przecież każdy staruszek to prawdziwy okaz zdrowia mogący startować nawet w najcięższych maratonach a co dopiero zbyt długa drogę na cmentarz.Żadnego z nich nigdy nie bolały nogi, nie robią co chwila przystanków by zaczerpnąć powietrza jak to czyni obecna młodzież.A tak w ogóle  to po co zajmować się takimi pierdołami jak przystanek kiedy patrzymy aż za horyzont w rozwoju miasta dla turystów.Szkoda,ze nie dla mieszkańców i to tych najbardziej doświadczonych  życiem

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Oloo - niezalogowany 2018-12-17 21:39:58

    Bardzo dobra inicjatywa!

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    poinformowany - niezalogowany 2018-12-17 22:11:59

    P Radny skąd ma P.takie dane?proponuje sie przejechać i sprawdzic na własne oczy!

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama