27.02.2022 o godzinie 15.00 przed Szpitalnym Oddziałem Ratunkowym dyrektor Szpitala Wojewódzkiego w Przemyślu im. Św. Ojca Pio Barbara Stawarz poinformowała dziennikarzy o aktualnej sytuacji placówki w przemyskim szpitalu.
. - Obecnie stele hospitalizowanych jest 20 pacjentów zza wschodniej granicy. Są to w przeważającej mierze obywatele Ukrainy, ale też z innych krajów, w tym z państw Afryki. Szpital jest przygotowany na falę uchodźców. Oczywiście we współpracy z innymi placówkami medycznymi w regionie. Miedzy innymi w Jarosławiu i Przeworsku. – informowała dyrektor Stawarz.
Uczestniczący w konferencji doktor Paweł Trojnar, lekarz medycyny ratunkowej SOR w Szpitalu Wojewódzkim na Monte poinformował, że wśród przyjętych pacjentów były zarówno lekkie przypadki jak i bardzo ciężkie. – To niezwykłe, że niektóre osoby przeżyły tak ciężką podróż z tak poważnymi – schorzeniami – podsumował doktor Trojnar.
Na oddziale położniczym przyszły na świat pierwsze dzieci kobiet, które uciekły przed wojną na Ukrainie.
Konferencje poprowadził rzecznik prasowy Szpitala Wojewódzkiego w Przemyślu Paweł Bugira.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze