Mieszkańcy naszego regionu, którzy nie zaplanowali w tym roku zabawy sylwestrowej w lokalu, liczą być może, że okazja na huczne powitanie nowego roku nadarzy się w ramach tzw. sylwestra pod chmurką, a więc plenerowych imprez organizowanych przez miasta. Niestety tego typu okazji nie będzie zbyt wiele...
Imprezy sylwestrowej w Przeworsku i Lubaczowie nie będzie. Oba miasta tłumaczą decyzje w tej sprawie względami finansowymi.
– W Przeworsku rzadko kiedy była podtrzymywana tradycja organizowania sylwestrów pod chmurką. A w tym roku rezygnację z takiej formy uczczenia przyjścia 2024 roku ewidentnie wymuszają na nas finanse. Właśnie otrzymaliśmy rachunki za prąd i jesteśmy załamani kwotą, jaka na nich widnieje. Do tego dochodzi[paywall] wzrost wydatków związanych z kosztami utrzymania, wynagrodzeniami dla pracowników. Brzydko mówiąc, zbieramy na pensję. Oby nadchodzący rok był lepszy – powiedziała Agnieszka Zakrzewska, sekretarz Urzędu Miasta Przeworska.
Reklama
Również Daniel Pilip, kierownik Biura Promocji i Informacji Urzędu Miejskiego w Lubaczowie, nie ma dla mieszkańców dobrych wiadomości. Jak usłyszeliśmy, miasto Lubaczów już od 3 lat nie organizuje miejskiej zabawy sylwestrowej, a powodem – podobnie jak w Przeworsku – są ograniczone środki.
W Przemyślu do piątku, 22 grudnia, a więc dnia zesłania tego numeru do druku, ważyły się losy miejskiego sylwestra w Rynku. Jak usłyszeliśmy od Witolda Wołczyka z Wydziału Promocji i Kultury Urzędu Miejskiego w Przemyślu, samorząd miasta zdaje sobie sprawę z oczekiwań mieszkańców w tym względzie. – Być może uda się zorganizować skromniejszą niż w latach przed pandemią imprezę sylwestrową w plenerze. Wciąż rozważane są możliwości organizacyjne i finansowe dotyczące tej kwestii – poinformował.
Jarosławianie mają w tym roku najwięcej szczęścia. Impreza w Rynku na pewno się odbędzie, choć bez udziału gwiazd.
– Zaplanowana jest dyskoteka z okazji powitania 2024 roku na jarosławskim odnowionym Rynku. Jarosław wraca tym samym do przedpandemicznej tradycji wspólnego witania Nowego Roku w sercu miasta. Już od 23.00 DJ Claus porwie wszystkich do tańca w oczekiwaniu na wybicie północy na wieży zegarowej. Tuż przed g. 24 burmistrz Waldemar Paluch złoży uczestnikom życzenia, po czym nastąpi dalszy ciąg zabawy przy dźwiękach najlepszych hitów – poinformowała Iga Kmiecik, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Jarosławia, zapraszając do wspólnego powitania nowego, 2024 roku.
Reklama
Organizatorem jarosławskiego sylwestra w plenerze są: burmistrz Jarosławia oraz Centrum Kultury i Promocji w Jarosławiu.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze