Reklama

Czy w Sylwestra pobawimy się w plenerze?

Mieszkańcy naszego regionu, którzy nie zaplanowali w tym roku zabawy sylwestrowej w lokalu, liczą być może, że okazja na huczne powitanie nowego roku nadarzy się w ramach tzw. sylwestra pod chmurką, a więc plenerowych imprez organizowanych przez miasta. Niestety tego typu okazji nie będzie zbyt wiele...

Imprezy sylwestrowej w Przeworsku i Lubaczowie nie będzie. Oba miasta tłumaczą decyzje w tej sprawie względami finansowymi.

– W Przeworsku rzadko kiedy była podtrzymywana tradycja organizowania sylwestrów pod chmurką. A w tym roku rezygnację z takiej formy uczczenia przyjścia 2024 roku ewidentnie wymuszają na nas finanse. Właśnie otrzymaliśmy rachunki za prąd i jesteśmy załamani kwotą, jaka na nich widnieje. Do tego dochodzi[paywall] wzrost wydatków związanych z kosztami utrzymania, wynagrodzeniami dla pracowników. Brzydko mówiąc, zbieramy na pensję. Oby nadchodzący rok był lepszy – powiedziała Agnieszka Zakrzewska, sekretarz Urzędu Miasta Przeworska.

Reklama

Również Daniel Pilip, kierownik Biura Promocji i Informacji Urzędu Miejskiego w Lubaczowie, nie ma dla mieszkańców dobrych wiadomości. Jak usłyszeliśmy, miasto Lubaczów już od 3 lat nie organizuje miejskiej zabawy sylwestrowej, a powodem – podobnie jak w Przeworsku – są ograniczone środki.

W Przemyślu do piątku, 22 grudnia, a więc dnia zesłania tego numeru do druku, ważyły się losy miejskiego sylwestra w Rynku. Jak usłyszeliśmy od Witolda Wołczyka z Wydziału Promocji i Kultury Urzędu Miejskiego w Przemyślu, samorząd miasta zdaje sobie sprawę z oczekiwań mieszkańców w tym względzie. – Być może uda się zorganizować skromniejszą niż w latach przed pandemią imprezę sylwestrową w plenerze. Wciąż rozważane są możliwości organizacyjne i finansowe dotyczące tej kwestii – poinformował.

Reklama

Jarosławianie mają w tym roku najwięcej szczęścia. Impreza w Rynku na pewno się odbędzie, choć bez udziału gwiazd.

– Zaplanowana jest dyskoteka z okazji powitania 2024 roku na jarosławskim odnowionym Rynku. Jarosław wraca tym samym do przedpandemicznej tradycji wspólnego witania Nowego Roku w sercu miasta. Już od 23.00 DJ Claus porwie wszystkich do tańca w oczekiwaniu na wybicie północy na wieży zegarowej. Tuż przed g. 24 burmistrz Waldemar Paluch złoży uczestnikom życzenia, po czym nastąpi dalszy ciąg zabawy przy dźwiękach najlepszych hitów – poinformowała Iga Kmiecik, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Jarosławia, zapraszając do wspólnego powitania nowego, 2024 roku.

Reklama

Organizatorem jarosławskiego sylwestra w plenerze są: burmistrz Jarosławia oraz Centrum Kultury i Promocji w Jarosławiu.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama