Starostwo Powiatowe w Lubaczowie zaprosiło wszystkich mieszkańców i gości na trzecią edycję Powiatowego Pikniku Ekologicznego. W tym roku odbyła się ona pod hasłem „Czyste powietrze – zdrowy człowiek”.
Organizatorzy zwrócili szczególną uwagę na szkodliwość spalania odpadów w domowych paleniskach i emisję trujących związków do atmosfery. Zauważyli, że jest to uciążliwy problem zwłaszcza w okresie zimowym, który już niebawem nadejdzie.
Głównym celem tego wielowątkowego wydarzenia była szeroko pojęta edukacja ekologiczna. Dlatego podczas III Powiatowego Pikniku Ekologicznego nie zabrakło zajęć skierowanych do młodych i najmłodszych mieszkańców powiatu.
Zgromadzone dzieci i młodzież przywitali Magdalena Szczygieł oraz Wiktor Pałczyński (pracownicy Starostwa Powiatowego w Lubaczowie), następnie głos zabrał gospodarz pikniku, starosta powiatu lubaczowskiego Józef Michalik. W swoim wystąpieniu podkreślił potrzebę niezanieczyszczania środowiska.
Na scenie pojawił się teatr „Kultureska” ze spektaklem dla najmłodszej publiczności Bajeczna Fiesta, jednocześnie dla młodzieży Fundacja „Arka” przygotowała cztery stanowiska, na których przeprowadzone zostały warsztaty ekologiczne. Uczniowie nie tylko zobaczyli, ale również spróbowali swoich sił m.in. w „Mobilnej pracowni odnawialnych źródeł energii”, rowerowym kinie i grach planszowych.
Tradycją imprezy stała się wymiana odpowiedniej ilości posegregowanych odpadów na sadzonki drzew iglastych. W tym roku iglaki z zakrytym systemem korzeniowym wyprodukowała Szkółka Kontenerowa z Nadleśnictwa Oleszyce.
Nie zabrakło również wystawców związanych z branżą ekologiczną i leśną.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze