Żołnierze 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej im. płk. Łukasza Cieplińskiego oddali krew, aby pomagać potrzebującym w tym trudnym okresie panującej epidemii. 27 lipca br. na rzeszowskim Rynku oddali prawie 14 litrów krwi.
Na apel dyrekcji Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie odpowiedziało 31 żołnierzy i pracowników brygady. Zbiórka krwi odbyła się na Rynku w Rzeszowie, w którą zaangażowali się żołnierze zawodowi, ochotnicy oraz pracownicy brygady. W czasie wakacji i jest też dużo większe zapotrzebowanie na ten lek, którego nie da się wyprodukować. Wśród podkarpackich terytorialsów nie brakuje chętnych do niesienia pomocy szczególnie w ten sposób.
– Podkarpaccy terytorialsi to dojrzali żołnierze, którzy wiedzą, że każda niesiona pomoc w tym trudnym okresie jest na wagę złota. Żołnierze dotychczas brali udział w wielu projektach związanych z krwiodawstwem. Do takich akcji można zaliczyć „Krwioobieg terytorialsa”, „Terytorialsi mają pomoc we krwi”, „Trasa czerwonej nitki” czy „Spokrewnieni służbą”. Ochotnicy od powstania brygady oddali już ponad 900 litrów krwi. Jak pokazują wyniki, żołnierze chętnie pomagają i wspierają społeczeństwo w regionie, z którego sami się wywodzą. Przez to również realizują założone cele i misję formowanego piątego rodzaju Sił Zbrojnych - Wojsk Obrony Terytorialnej – powiedział dowódca 3. Podkarpackiej BOT płk Dariusz Słota.
Żołnierze z podkarpackiej brygady regularnie oddają krew, której brakowało w początkowym okresie epidemii, jak również teraz, w czasie trwania wakacji. Od rozpoczęcia epidemii w Polsce do dzisiaj terytorialsi oddali 385 litrów krwi. W sumie od powstania brygady żołnierze przekazali dla RCKiK w Rzeszowie ponad 900 litrów krwi.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze