Reklama

Darz Bór! Świętowali myśliwi [ZDJĘCIA]

Gale myśliwskie, organizowane przez Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Łowieckiego w Przemyślu, na stałe wpisały się w kalendarz imprez nadsańskiego grodu. Dzisiaj, 29 czerwca br., takowa odbyła się już po raz 21.

Areną gali był przemyski Rynek. Każda gala ma swój ceremoniał i nie inaczej było dzisiejszego popołudnia. Obok atrakcji dla najmłodszych, były punkty programu, które są obowiązkowe. A więc m.in.: uhonorowanie zasłużonych myśliwych odznaczeniami, ślubowanie „fryców”, czyli osób wstępujących w szeregi myśliwskiej braci czy koncert sygnalistów myśliwskich. Nie mogło oczywiście obyć się bez pokazów psów myśliwskich i ptaków drapieżnych, towarzyszących podczas polowań, w wykonaniu duetu Harris Hawk. Sowa puchacz (Bubo bubo) i raróg (Falco cherrug) cieszyły się ogromnym zainteresowaniem.

Nasza redakcja była jednym z patronów medialnych uroczystości.

Szerzej w papierowym wydaniu ŻP.

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 05/07/2024 17:30
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama