Reklama

Dawcy spisali się na medal. Zebrano sporą ilość krwi

Po raz kolejny swoją dobroczynność potwierdzili czynami krwiodawcy z Urzejowic oraz Horyńca-Zdroju. Podczas grudniowych akcji organizowanych w obu tych miejscowościach udało się zebrać pokaźną ilość życiodajnego płynu.

W Urzejowicach padł nawet podkarpacki rekord, jeśli chodzi o ilość oddanej krwi w terenie.

Podczas grudniowej, mikołajkowej akcji zbiórki krwi, zorganizowanej przez Klub HDK PCK „Ognista Krew”, działający przy tutejszej Ochotniczej Straży Pożarnej, krew oddały łącznie 93 osoby, co pozwoliło na zebranie aż 41,850 litrów.


Chętnych było nawet więcej, bo stawiło się aż 105 osób chcących podzielić się cząstką siebie, ale nie wszyscy przeszli kwalifikację wstępną. Tak wspaniałego wyniku niewątpliwie dawcom z Urzejowic należy pogratulować.

Reklama

Kolejną już zbiórkę krwi zorganizowano też w grudniu w Horyńcu-Zdroju. Tamtejszych krwiodawców, skupionych w Stowarzyszeniu HDK „Ratownik”, prężnie działającym na tamtym terenie, wspierało Nadleśnictwo Lubaczów z nadleśniczym Robertem Banasiem na czele oraz Lasy Państwowe.

Obie organizacje zachęcały niezdecydowanych bonusem w postaci upominków, które zostały rozlosowane wśród osób poddających się donacji.

W sumie krew oddało 44 dawców, co pozwoliło na zgromadzenie 17,1 litrów tego cennego płynu. Horynieccy dawcy, z prezesem SHDK „Ratownik” Januszem Rawskim na czele, już planują kolejne akcje. Pierwsza w 2023 roku ma się odbyć 23 marca.


ug
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama