W Kupiatyczach i Fredropolu od 1 września br. oddane zostaną do użytku dwa nowe przedszkola. W tej pierwszej miejscowości zaadaptowany pod jego potrzeby został budynek po filii byłej szkoły podstawowej.
Kilka dni temu wójt gminy Fredropol Mariusz Śnieżek podpisał umowę na unijne dofinansowanie projektu „Poprawa jakości oferty wychowania przedszkolnego poprzez utworzenie nowych miejsc wychowania przedszkolnego na terenie Gminy Fredropol”. Brzmi, jak zawsze przy tego typu sprawach, poważnie, ale chodzi o zorganizowanie w dwóch miejscowościach: Kupiatyczach i Fredropolu przedszkoli dla najmłodszych mieszkańców gminy[paywall].
Dotacja z Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Rzeszowie na otworzenie przedszkola w Kupiatyczach wynosi 377 tys. 462 zł, wkład własny gminy to tylko 51 tys. 472 zł. W ramach dotacji zakupione zostanie m.in.: wyposażenie przedszkola, pomoce dydaktyczne czy zabawki. Zorganizowane zostaną także zajęcia z: rytmiki, gimnastyki korekcyjnej, taneczne, sportowe i logopedyczne.
Nim do tego dojdzie, gmina musiała zaadaptować pod potrzeby maluchów budynek po filii byłej szkoły podstawowej. Z własnych pieniędzy. – W Kupiatyczach nie było przedszkola. Tworzymy go od podstaw. Wykonaliśmy kapitalny remont starego budynku, aby spełnić wszystkie, rygorystyczne zalecenia sanepidu. W międzyczasie złożyliśmy wniosek o dotację na działalność tego przedszkola – wyjaśnił wójt gminy Fredropol Mariusz Śnieżek.
Do przedszkola w Kupiatyczach uczęszczać będą dzieci w wieku od 2,5 roku do 5 lat. W dwóch grupach (pierwsza to dzieci od 2,5 do 3 lat, druga – 4- i 5-latki). Czynne będzie 8 godzin, ale być może ten czas zostanie wydłużony. – Już jesteśmy po adaptacji wszystkich pomieszczeń – sal przedszkolnych, stołówki, szatni, sanitariatów, pomieszczeń socjalnych. Zupełnie zmieniony został zewnętrzny wystrój budynku przedszkola. Teraz czeka nas tylko zakup wyposażenia i przedszkole w Kupiatyczach od września będzie do dyspozycji dzieci. Trwa nabór i jest naprawdę duże zainteresowanie – powiedział M. Śnieżek.
Drugie przedszkole powstaje w Fredropolu. Do tej pory funkcjonował tam oddział przedszkolny. Od 1 września br. będzie samodzielną jednostką w ramach Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. Aleksandra Fredry. Powstaną dwa oddziały, czynne 8 lub 9 godzin dziennie.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.przedszkola otwierają a szkoły likwidują Polska logika
Kiedy w tym Fredropolu będzie jakaś stacja paliw i myjnia samochodowa
Niech mi ktoś wyjaśni dlaczego informacja o tym, że władze gminy Fredropol realizując swój obowiązek wynikający z przepisów ustawy o samorządzie gminnym, a więc nie jest to cudowne i wspaniałomyślne działanie kogokolwiek a także wykraczające poza ten obowiązek, oznaczone są jako "artykuł premium"?
Wójt ma podpisana stałą umowę z Ż i pisze co tylko chce. Jak ktoś śledzi to widzi że propaganda na całego. Za wiele artykułów jeszcze płaci z naszych pieniędzy. Przedszkola najpierw zniszczył, wygonił rodziców z dziećmi o czym rodzice dobrze wiedzą a teraz dobroczynnie otwiera. Ot propaganda zniszczyć, otworzyć i jeszcze napisać o tym artykuł to jest sztuka
Proszę o interwencje w sprawie psa u Kilianow w Kormanicach, pies wyje i szczeka całą noc jest prawdopodobnie maltretowany ,bity i głodzony
przedszkola otwierają a szkoły likwidują Polska logika
Brawo Fredropol
Kiedy w tym Fredropolu będzie jakaś stacja paliw i myjnia samochodowa