Reklama

Dlaczego Tomasz Kuźmiek znowu kandyduje?

Kilka tygodni temu przemyski radny Tomasz Kuźmiek (Regia Civitas) zrzekł się swojego mandatu. Na bycie radnym nie pozwalały mu przepisy. Został wicedyrektorem I Liceum Ogólnokształcącego im. J. Słowackiego. Kilka dni temu Regia Civitas ogłosiła swoje listy kandydatów do Rady Miejskiej w Przemyślu. Na jednej z ich widnieje nazwisko T. Kuźmieka…

Tomasz Kuźmiek jest „czwórką” na liście nr 1 Regii Civitas. Zapytaliśmy go, po co zgodził się na kandydowanie na radnego, skoro kilka tygodni temu z mandatu radnego zrezygnował. A gdyby się do rady dostał, to czy ponownie zrezygnuje z mandatu, czy raczej z dyrektorskiego stołka w „Słowaku”?[paywall] – To przemyślana decyzja, konsultowana z kolegami z Regii Civitas. Doszliśmy do wniosku, że na listach powinny się znajdować także osoby znane z wcześniejszej działalności publicznej. Powinny być osoby, które mają jakiś autorytet społeczny. Muszę przyznać, że to wcale nie była łatwa decyzja. Co się stanie, jeśli zostanę wybrany? Nie jestem teraz w stanie odpowiedzieć na to pytanie. Nie wiem, czy wówczas znowu zrzeknę się mandatu. Moja decyzja o przyjęciu propozycji bycia wicedyrektorem tak prestiżowej szkoły wynikła z reformy oświatowej. Mój los wisiał na włosku, bo mogłem pozostać bez pracy – wyjaśnił T. Kuźmiek, który przez lata związany był m.in. z Liceum Ekologicznym (a nie Ekonomicznym, jak podaliśmy w poprzedniej informacji – przyp. aut.) i Gimnazjum nr 5.

Dyrektor II LO także na liście wyborczej

Jak się okazało, nie tylko T. Kuźmiek – jako osoba piastująca dyrektorskie stanowisko w placówce podległej miastu – wystartuje w wyborach samorządowych. Drugą jest dyrektor II Liceum Ogólnokształcącego im. prof. Kazimierza Morawskiego Mariusz Zamirski. Jest „dziewiątką” na liście nr 1 Regii Civitas. Zadaliśmy mu podobne pytania co T. Kuźmiekowi. – Działam od lat w Regii Civitas. Skoro zaproponowano mi wystartowanie w wyborach, a ja utożsamiam się z ugrupowaniem, nie mogłem odmówić. Zależy mi przede wszystkim na tym, aby jak najwięcej zyskała lista. Aby uzyskała jak najlepszy wynik. Nie stawiam sobie pytania, co zrobię, jeśli zostanę wybrany. Bardzo dobrze czuję się w szkole i nie podchodzę do tego w taki sposób, że muszę wybierać pomiędzy jednym a drugim. Ale gdyby już do tego doszło, będę musiał zdecydować. To z całą pewnością będzie trudna decyzja – powiedział M. Zamirski.


mars
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Mieszkaniec - niezalogowany 2018-09-24 20:27:50

    Wstyd Panie Radny jaja sobie Pan robi z ludzi ! Patrze na kandydatów w okręgu nr 1 i będe głosował na SLD ! 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Gość - niezalogowany 2018-09-24 21:40:11

    W żadnym wypadku gość nie zrezygnuje. To zagrywka taktyczna aby innym odebrać głosy. Jak wiecie nie wystarczą silni liderzy a lista musi pracować. 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Gość z Krakowa - niezalogowany 2018-09-24 23:10:52

    Oczywiście, że to wybieg REGII CIVITAS! Nie mieli ludzi, to napchali kandydatów którzy zapracują na listę, a że potem zrezygnują, to już inna sprawa! I TAK  WYGLĄDA  DRAŃSTWO ludzi z Regii! Gierki, gierki, gierki i pogrywanie....

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama