Reklama

Długoletnie małżeństwa miały okazję do świętowania

Niezwykły symbol wielu przeżytych wspólnie lat odebrało 23 października w jarosławskim ratuszu par małżeńskich z terenu Jarosławia.

Najważniejszym świętem małżonków jest każda rocznica ich ślubu, którą bez dwóch zdań powinni świętować. Jednak tę przypadającą w momencie, kiedy na liczniku małżeńskiej drogi pojawi się „pięćdziesiątka”, celebrować należy szczególnie. Z takiego założenia wyszli jarosławscy urzędnicy, którzy 23 października podjęli w ratuszu 11 małżeństw, obchodzących jubileusz złotych godów. To państwo: Anna i Andrzej Bojarscy, Maria i Jan Decowie, Teresa i Marian Duneccy, Anna i Wiesław Gajdowie, Jadwiga i Ryszard Kędziorowie, Maria i Tadeusz Kopciuchowie, Halina i Bogumił Kozarowie, Grażyna i Zbigniew Ochyrowie, Krystyna i Andrzej Szczepanikowie, Zofia i Marian Zawiślakowie, Maria i Stanisław Solakowie. Dwunastą parą obchodzącą wyjątkowe święto byli tego dnia Joanna i Stanisław Łucowie, z dłuższym o 10 lat stażem. Im dane było celebrować diamentowe gody.

Wszystkie pary odebrały wręczone z honorami Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, nadane przez prezydenta RP. Wyrazy uznania i życzenia kolejnych pięknych jubileuszy małżeńskim do małżonków skierowali też przy tej okazji burmistrz Jarosławia Marcin Nazarewicz i kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Ewa Rokoszyńska.

Reklama

Jako redakcja również dołączamy się do życzeń, gratulując tak pięknego wyniku, jaki nie wszystkie pary są w stanie wypracować.

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 11/11/2024 15:20
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama