Od paru tygodniu w Jarosławiu, w różnych instytucjach i przy różnych okazjach, odbywały się pierwsze zbiórki do puszek Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Koncerty, pokazy, licytacje i inne wydarzenia towarzyszące przyczyniły się do tego, że w niedzielę na koncie jarosławskich wolontariuszy było już kilkanaście tysięcy złotych. Całą zbiórkę, jak co roku, koordynowała Teresa Krasnowska – dusza sztabu w Jarosławiu.
Miasto od lat związane jest z WOŚP. Dołączyło do wydarzenia jeszcze przy okazji pierwszej edycji w 1992. Z roku na rok jarosławski sztab wolontariuszy rósł w siłę.
W tym roku wydarzenia związane z Wielką Orkiestrą odbywają się od[paywall] połowy stycznia. Koncert inauguracyjny miał miejsce 13 stycznia, w Powiatowym Ognisku Baletowym, 19 stycznia zorganizowano występy i licytacje przedmiotów w kamienicy Attavantich.
Z kolei 25 stycznia PWSTE zaprosiła dzieci na aktywny dzień pod hasłem „Ferie z WOŚP” oraz turniej badmintona. Finałowy dzień zbiórki, 29 stycznia, rozpoczął się jeszcze przed południem, w Miejskim Parku im. Bohaterów Monte Cassino, gdzie odbył się kilometrowy bieg „Policz się z cukrzycą” pod honorowym patronatem burmistrza Waldemara Palucha.
Podczas wydarzenia przeprowadzona została zbiórka na specjalistyczny sprzęt dla diabetyków.

fot.Facebook WOŚP Jarosław
Kilometrowy bieg „Policz się z cukrzycą” zorganizowany w tak zwanym Dużym Parku odbył się pod honorowym patronatem burmistrza Jarosławia.
Około południa w jarosławskiej galerii handlowej obyła się licytacja przedmiotów, występy wokalne młodzieży oraz pokaz tańca. Na kilka godzin przed finałowym „Światełkiem do Nieba” social media jarosławskiego sztabu informowały o przekroczeniu kwoty 100 tysięcy złotych, praktycznie co kilkanaście minut wzrastała.
Organizacja jarosławskich wolontariuszy jak co roku była godna podziwu – kwestowały osoby w każdym wieku, od parolatków po seniorów. W mieście były wyznaczone miejsca, do których można było się zgłosić po posiłek lub kawę. Wydarzenia można było na bieżąco obserwować online, także za sprawą zaangażowanych jarosławian.
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy około g. 20 miała na swoim koncie ponad 107 milionów złotych. Oczywiście nie są to kwoty ostateczne, ponieważ licytacje WOŚP trwają online.
W Jarosławiu osiągnięta kwota to prawie 169 tysięcy złotych (dane z 31.01). Mieszkańcy regionu po raz kolejny udowodnili, że mają gorące serca i mimo trudnych czasów dorzucili się do zbiórki Jurka Owsiaka.
MP
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze