Gmina Chłopice otrzymała pieniądze na rozbudowę działającej na jej terenie oczyszczalni ścieków. Umowę na dofinansowanie wspomnianej inwestycji gospodarz gminy Andrzej Homa parafował w Rzeszowie 16 maja, wespół z reprezentującą Zarząd Województwa Podkarpackiego Marią Kurowską.
Dotacja dla gminy Chłopice wyniesie dokładnie 2 mln 210 tys.153 zł 56 gr. Fundusze te udało się pozyskać z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego.
Taki obrót sprawy jest dla starającego się o finansowe wsparcie wójta A. Homy pozytywnym zaskoczeniem, bowiem wniosek gminy, będący do tej pory na liście rezerwowej, został skierowany do dofinansowania po tym, jak Zarząd Województwa Podkarpackiego podjął decyzję o przeznaczeniu dodatkowych środków na realizację zadań w ramach osi „Ochrona środowiska i naturalnego i dziedzictwa kulturowego”.
Całkowita wartość inwestycji ma się zamknąć w kwocie 3 199 698,22 zł. Finał prac planowany jest na koniec 2020 roku.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Brawo Panie Wójcie. Nareszcie prawdziwy gospodarz
Brawo Panie Wójcie. Nareszcie prawdziwy gospodarz