Reklama

Dogłębnie o zachodniej obwodnicy Przemyśla

17/11/2021 06:58

Prezydent Przemyśla Wojciech Bakun skierował pismo do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w sprawie planowanej budowy zachodniej obwodnicy Przemyśla. „Życie Podkarpackie” wielokrotnie podejmowało ten temat.

Opisywaliśmy protesty mieszkańców Lipowicy, Węgierskiej, Prałkowiec, Tarnawiec, obawiających się wyburzeń swoich domów i zniszczenia ekosystemu po obu stronach Sanu.

Najwięcej kontrowersji wzbudził wariant zakładający „przelot” zachodniej nitki obwodnicy od Radymna, przez Żurawicę i Lipowicę w kierunku ulicy Węgierskiej, przez planowany na wysokości browaru most na drugą stronę Sanu w kierunku Prałkowiec.

Przedstawiciele komitetów protestacyjnych bardzo liczyli na pomoc prezydenta w ich staraniach, a przede wszystkim czekali na jasne stanowisko najważniejszego urzędnika w mieście.

Pismo w formie załącznika do interpelacji radnego Andrzeja Beresteckiego można przeczytać na stronie urzędu miejskiego. Co niego wynika?

W mojej ocenie dwie kwestie. Prezydent w jednym zdaniu opowiada się za wariantem przebiegającym przez miasto, a więc tym, który wywołuje największe protesty, aby w drugim de facto mu zaprzeczyć, pisząc: „proszę o dogłębne przeanalizowanie studium korytarzowego w kontekście sugestii mieszkańców, dotyczących poprowadzenia obwodnicy generalnie w obszarach wolnych od zabudowy.”

A na planowanym terenie nie ma „obszarów generalnie wolnych od zabudowy”.

Ponadto budżet miasta nie udźwignie partycypowania w kosztach budowy obwodnicy w granicach miasta. Jedni uważają to za warunek konieczny, inni nie. Podobno kwota oscyluje w okolicach 300 milionów złotych.

Prezydent w piśmie tym razem jasno stawia sprawę: jak rząd chce budować zachodnią obwodnicę w Przemyślu, to niech rząd płaci. I koło się zamyka. Prezydent miasta zrobił swoje. Zajął stanowisko. Na ile jasne i jednoznaczne?

Odpowiedź wymaga osobistej lektury jego pisma do GDDKiA. 

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    baraniecka.bozena_381 2021-11-17 13:21:21

    Prezydentowi brakuje wiedzy wykształcenia i doświadczenia.Ale gdzie są urzędnicy miasta- merytorycznie odpowiedzialni.Sprawa ma ogromne znaczenie zarówno dla mieszkańców jak i miasta- więc czy można sobie pozwolić w tej sytuacji na nonszalancję i głupotę.Żenada.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama