Dwutygodniowe poligonowe szkolenie zintegrowane zakończyli 22 października terytorialsi z Przemyśla. Blisko 250 żołnierzy 20 Przemyskiej Brygady Obrony Terytorialnej podczas wielogodzinnych zajęć odbywających się na terenie powiatu przemyskiego doskonaliło swoje umiejętności w warunkach zwykle niedostępnych w garnizonach.
Przemyscy terytorialsi dwutygodniowe poligonowe ćwiczenia rozpoczęli 9 października. Szkolenie zintegrowane jest bardzo istotnym elementem systemu szkolenia OT. To dynamiczne ćwiczenia organizowane na poligonach lub w stałych rejonach odpowiedzialności, które raz w roku obowiązkowo musi odbyć każdy żołnierz WOT.
– Podczas wielogodzinnych zajęć, odbywających się bez względu na warunki pogodowe, żołnierze doskonalą swoje umiejętności na różnych etapach nauki rzemiosła wojskowego, tak aby w sytuacji realnego zagrożenia mogli wspierać i skutecznie bronić swoje lokalne społeczności – nakreśla zasady ppor. Rafał Laska, p.o. rzecznika prasowego 20 PBOT.
Reklama
W tzw. szkoleniu „Poligon” uczestniczyło blisko 250 żołnierzy OT, którzy doskonalili umiejętności bojowe w etapie szkolenia indywidualnego i specjalistycznego (cykl szkolenia żołnierzy WOT podzielony jest na 3 etapy: szkolenie indywidualne, specjalistyczne i zgrywające). Towarzysząca im deszczowa i chłodna aura stanowiła doskonałe warunki do przeprowadzenia poligonowego szkolenia bojowego, obejmującego zajęcia strzeleckie, działania taktyczne, szkolenia saperskie czy zabezpieczenie infrastruktury krytycznej.
– Dużo uwagi poświęcono zajęciom strzeleckim z karabinka MSBS GROT, karabinów wyborowych i maszynowych oraz pistoletu VIS, które były prowadzone na strzelnicy w Pawłosiowie. Żołnierze utrwalali także wiedzę z zakresu minerstwa, czyli zakładania i wykrywania pola minowego. Z kolei radiotelefoniści zabezpieczyli łączność w rejonie prowadzonych zajęć, doskonaląc tym samym pracę i obsługę radia oraz prowadzenia korespondencji radiowej podczas działań taktycznych – wylicza ppor. Rafał Laska.
Reklama
Dwutygodniowe szkolenie zintegrowane jest też swego rodzaju zakończoną sprawdzianem weryfikacją nabytych umiejętności przed kolejnym etapem cyklu szkoleniowego.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze