Przemyscy radni podczas ostatniej sesji (18 lutego br.) przyjęli regulamin udzielania dotacji na usuwania azbestu z terenu miasta. Jednorazowa kwota wypłaty może wynieść nawet 3 tys. zł.
Dotację na kompleksowe usuwanie azbestu mogą otrzymać osoby fizyczne, wspólnoty mieszkaniowe, osoby prawne i przedsiębiorcy. Kompleksowe znaczy, że powinien zostać przeprowadzony demontaż, zbiórka, transport i utylizacja wyrobów zawierających ten szkodliwy dla zdrowia minerał[paywall]. Pieniądze na dofinansowanie pochodzić będą najprawdopodobniej z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie. Uchwała, którą przyjęli przemyscy radni, związana jest z realizacją „Programu usuwania azbestu z terenu Gminy Miejskiej Przemyśl na lata 2013 – 2023.
– Dofinansowanie stanowi 80 procent kosztów koniecznych do wykonania zadania, ale nie więcej niż trzy tysiące złotych. Nabór wniosków odbywać się będzie w sposób ciągły. Jeśli nie uda się nam pozyskać pieniędzy z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie, te pochodzić będą z budżetu miasta. Realizacja programu pozwoli nam na uzyskanie konkretnego, wyznaczonego w nim efektu ekologicznego dla Przemyśla – powiedział sekretarz miasta Dariusz Łapa.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Sprawdziłem kalendarz. Dziś jest 17 lutego, więc jak radni mogli podjąć uchwałę na sesji 18 lutego?
W branży nieruchomości się tak zdarza. Kiedyś np bywało, że 145 letni żyd, urodziny w 1785 roku, w roku 1930 pisał na komputerze testament, w którym zapisywał kilka kamienic obywatelowi Polski, urodzonemu w 1986 roku.
Sprawdziłem kalendarz. Dziś jest 17 lutego, więc jak radni mogli podjąć uchwałę na sesji 18 lutego?
W branży nieruchomości się tak zdarza. Kiedyś np bywało, że 145 letni żyd, urodziny w 1785 roku, w roku 1930 pisał na komputerze testament, w którym zapisywał kilka kamienic obywatelowi Polski, urodzonemu w 1986 roku.