Sierpniowe święto plonów w gminie Chłopice było czasem radości i wytchnienia.
Gminne dożynki odbyły się w tym roku w Jankowicach. W niedzielę, 19 sierpnia, w tutejszym kościele odprawiona została msza święta, koncelebrowana przez ks. Krzysztofa Filipka. Homilię wygłosił ks. proboszcz Jacek Książek. Następnie korowód dożynkowy w towarzystwie Orkiestry Dętej „Laudate Dominum” z Jarosławia oraz mieszkańców gminy Chłopice przemaszerował na stadion sportowy w Jankowicach.
Tu starości dożynek Zbigniew Siwoń i Małgorzata Maga przekazali na ręce wójta gminy Andrzeja Czyża oraz przewodniczącej Rady Gminy Chłopice Łucji Lichoty dożynkowy chleb.
Na scenie zostały zaprezentowane wieńce dożynkowe i przyśpiewki wszystkich sołectw gminy Chłopice. Odbył się również „Turniej Sołectw”, w którym zwycięską drużyną okazała się ekipa z Chłopic. Na scenie wystąpił Zespół Tańca Ludowego „Jarosławiaki”. Atrakcją niedzielnego popołudnia był występ Zespołu Tanecznego „Free Style” ze Stowarzyszenia Em-Art. W trakcie dożynek mieszkańcy mogli skosztować regionalnych potraw przygotowanych przez: Stowarzyszenie Miłośników Lutkowa, Stowarzyszenie Miłośników Chłopic, Koło Gospodyń Wiejskich z Łowiec, a także KGW Zamiechów, KGW Jankowice, KGW Boratyn i KGW Dobkowice. Podczas wieczornej zabawy dla wszystkich zagrał zespół Music Live.
Na tegorocznych dożynkach nie zabrakło przedstawicieli służb mundurowych, dyrektorów gminnych placówek edukacyjnych oraz władz wojewódzkich, powiatowych, gminnych i gospodarzy sołectw. Obecni byli też: senator Mieczysław Golba, a w imieniu posła Mieczysława Kasprzaka – dyrektor jego biura Bogusław Tkaczyk.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Czyż... wójt i jak słychać kandydat na wójta. A przecież miał sprawę sądową za podlewanie własnej uprawy borówek wodą gminną... to nic dla PiS-u nie znaczy ? Czyli, jaki pan taki kram... i taki właśnie jest PiS!
Czyż... wójt i jak słychać kandydat na wójta. A przecież miał sprawę sądową za podlewanie własnej uprawy borówek wodą gminną... to nic dla PiS-u nie znaczy ? Czyli, jaki pan taki kram... i taki właśnie jest PiS!