Trzy wypadki, w tym jeden śmiertelny oraz 14 zatrzymanych nietrzeźwych kierowców to bilans minionego Sylwestra i Nowego Roku. Podkarpaccy policjanci podsumowali prowadzone w tym okresie działania.
Do tych należała nie tylko prewencja w postaci czuwania nad bezpieczeństwem uczestników ruchu drogowego, ale też kontrola trzeźwości kierowców poruszających się po drogach Podkarpacia. Nie mogli oni liczyć na taryfę ulgową. W okresie Sylwestra i Nowego Roku mundurowi zatrzymali 14 osób, które zdecydowały się wsiąść za kółko mimo wcześniejszego spożycia alkoholu. Nie zabrakło też kierowców, którzy popełnili takie wykroczenia, jak przekraczanie prędkości, nieprawidłowe wyprzedzanie czy wymuszanie pierwszeństwa.
Na drogach Podkarpacia doszło w Sylwestra i Nowy Rok do 3 wypadków. W ich efekcie 2 osoby zostały ranne, a jedna zginęła. Śmiertelne w skutkach zdarzenie drogowe miało miejsce w miejscowości Równe (powiat krośnieński). Jak poinformowała tamtejsza jednostka policji, 1 stycznia, przed g. 16 kierujący Mercedesem 40-letni mieszkaniec województwa mazowieckiego zjechał z drogi i uderzył w drzewo. Mimo wysiłków wezwanych na miejsce służb życia mężczyzny nie udało się uratować. Policja bada szczegółowe okoliczności tego zdarzenia.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze