Blisko 100 osób wzięło udział w tegorocznych obchodach Przemyskiego Dnia Działkowca. Miejscem wydarzenia, podczas którego uhonorowano najbardziej zaangażowanych i wyróżniających się działkowców był Hotel „Gloria” w Przemyślu.
5 października w godzinach popołudniowych w tym właśnie miejscu miłośnicy i użytkownicy ogródków działkowych znajdujących się na terenie Przemyśla integrowali się podczas wspólnej zabawy. Ogródki działkowe to spora przestrzeń miasta, stanowiąca łącznie około 234 ha. Na terenie Przemyśla znajduje się obecnie 20 Rodzinnych Ogrodów Działkowych podległych Stowarzyszeniu Polski Związek Działkowca. Zakładane były w latach 60. i 70.
Właściciele ogródków zwykli mówić, że każdą wolną chwilę najchętniej spędzają na działce. O zaletach swoich zielonych enklaw mogliby mówić bez końca. Tematy te przeplatały się oczywiście także podczas drugiej już edycji Przemyskiego Dnia Działkowca.
Przybyłych, w imieniu organizatorów wydarzenia, przywitała Stanisława Gudzelak, prezes Zarządu ROD „Wilcze” – największego obecnie ogrodu działkowego w mieście.
– W ubiegłym roku spotkaliśmy w Hotelu Marko, w tym na miejsce integracji wybraliśmy gościnne progi Hotelu „Gloria”. Chcielibyśmy, aby ta uroczystość wpisała się na stałe w kalendarz imprez miejskich i była świętem i integracją wszystkich działkowców miasta Przemyśla – powiedziała, życząc uczestnikom wspaniałej zabawy i niezapomnianych wrażeń.
Reklama
Delegaturę Rejonowej OP PZD w Przemyślu reprezentował podczas wydarzenia kierownik Arkadiusz Drzewi. Nie zabrakło na nim również przedstawicieli władz miasta. Przewodniczący Rady Miejskiej w Przemyślu Marcin Kowalski zadeklarował chęć współpracy i pomocy ogrodom, podobnie radna Monika Jaworska. Władze miasta reprezentował pełnomocnik ds. Organizacji Pozarządowych Robert Gawlik, który podkreślił, że ogrody działkowe realizują 3 podstawowe funkcje zapewniające ich użytkownikom dobre zdrowie i długie życie. Są to: właściwa dieta, aktywność fizyczna i aktywność społeczna.
– Nie ma nic lepszego jak aktywność na świeżym powietrzu, na łonie natury. Jak wspólne spotkania, pozwalające na interakcje społeczne. Pamiętajmy też, że ogrody są też płucami miasta, skupiają łącznie 3700 osób i mają niesamowity wpływ na jego rozwój – zaznaczył[paywall].
Reklama
Nie zabrakło też kwiatów i upominków złożonych na ręce prezes Zarządu ROD „Wilcze” S. Gudzelak.
Uroczystość była okazją do uhonorowania najbardziej zaangażowanych i wyróżniających się działkowców. PZD Okręgowy Zarząd Podkarpacki w Rzeszowie przyznał dyplom uznania Władysławie Kurzyńskiej za udział w rocznym konkursie „Najpiękniejsza działka w ROD 2024”. Jednocześnie 10 osób, w uzgodnieniu z Zarządem ROD „Wilcze” uhonorowanych zostało legitymacją „Zasłużony dla ROD”, a kolejnych 10 osób brązową odznaką „Za zasługi ROD”. Nie wszyscy jednak mieli możliwość odebrania wyróżnień osobiście.
Wspólny czas umilił gościom imprezy DJ Artur, który zaprosił do tańców i śpiewów. Nie zabrakło też konkursów, których głównym sponsorem był właściciel Hotelu „Gloria”.
Działkowcy wyróżnieni Brązową odznaką „Zasłużonego Działkowca” ROD „Wilcze” w Przemyślu: Tomasz Bandrowicz, Maciej Kamiński, Zbigniew Sawecki, Roman Demko, Bronisław Darmobit, Stanisław Romanów, Jacek Katan, Anna Szybiak, Kazimierz Świerczek, Stanisław Piłkowski.
Odznaczeni za zasługi dla ROD „Wilcze”: Stanisława Gudzelak, Adam Stopa, Łukasz Stadnik, Władysława Kurzyńska, Beata Padło, Irena Lech, Janusz Kozak, Bogusława Hadała, Zbigniew Błoński, Józef Jabłoński.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze