Reklama

Drugi z rzędu triumf Polonii Przemyśl

Piłkarze IV ligi podkarpackiej dokończyli dzisiaj, 31 sierpnia br., 5. kolejkę mistrzowskich spotkań. Swój pojedynek rozegrała Polonia Przemyśl.

Zespół Pawła Załogi mierzył się u siebie z groźnym i nieprzewidywalnym ŁKS-em Łowisko – beniaminkiem tej ligi, podobnie zresztą jak przemyślanie. Spotkanie zaczęło się udanie, bo już w 14. min prowadzenie uzyskał Szymon Płocica. Napastnik, który w poprzednim sezonie także występował na IV-ligowych boiskach w barwach JKS-u Jarosław, ale zbyt wielu szans na pokazanie swoich snajperskich umiejętności i zmysłu pod bramką nie dostawał. Rozkwita w Polonii i to znakomita wiadomość. Bo w tym meczu pokazał się raz jeszcze… Nim jednak do tego doszło, goście usilnie dążyli do wyrównania i to się im udało. Pod sam koniec I połowy, a bramka „do szatni” Szymona Grabarza mogła polonistom podciąć skrzydła. Nic z tych rzeczy…

W II połowie byli zespołem zdecydowanie dojrzalszym, lepiej i spokojniej operującym piłką. Potrafili stwarzać przewagi w niebezpiecznych dla rywala strefach. Po godzinie gry wyszli na prowadzenie po trafieniu skrzydłowego Maksyma Zanki, który w poprzednim meczu z Błażowianką dostał 10 minut, a teraz zdobył swoją pierwszą bramkę dla Polonii. Zespół z Łowiska dobił w 80. min Sz. Płocica, pieczętują jak najbardziej zasłużone zwycięstwo ekipy P. Załogi, która awansowała w tabeli na 6. miejsce.

 

Polonia Przemyśl – ŁKS Łowisko 3:1 (1:1)

  • Bramki: Płocica 2, Zanko.
Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 31/08/2025 23:02
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości