Przeszło 30 tys. zł kosztował sprzęt pożarniczy, który odebrali 14 stycznia druhowie z 6 jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej z terenu gminy Zarzecze. Do strażaków trafiły m.in. ubrania ochronne, nosze, sprzęt do oświetlania terenu czy pulsoksymetry.
Zakup sfinansowano w znacznej mierze dzięki dotacji Ministerstwa Sprawiedliwości z Funduszu Sprawiedliwości. Z tego źródła pochodziło 30 tys. zł, a gmina Zarzecze ze swego budżetu dołożyła zaledwie 780 zł. Choć rzecz jasna kwota ta[paywall] nie pozwala na zakup ciężkiego sprzętu, to i tak pozyskane przez jednostki OSP wyposażenie podniesie komfort i bezpieczeństwo druhów. Przede wszystkim zainwestowano w ekwipunek osobisty strażaków, a więc specjalne ubrania ochronne, buty, rękawice, hełmy. Dodatkowo na liście przekazanego sprzętu znalazły się lampy pozwalające oświetlić teren działania, sprzęt łączności, nosze, zestaw szekli i lin ratowniczych oraz pulsoksymetry – a więc wyposażenie pozwalające ratować życie poszkodowanych czy to w wypadkach drogowych, czy to w zdarzeniach losowych, czy to w pożarach.
Sprzęt pożarniczy na ręce druhów przekazał wójt gminy Zarzecze Tomasz Bury. Trafił on do jednostek OSP z: Zarzecza, Maćkówki, Pełnatycz, Siennowa, Zalesia i Żurawiczek.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze