Od nowego roku szkolnego w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Jarosławiu oraz Zespole Szkół Ogólnokształcących, Zawodowych i Rolniczych w Radymnie najprawdopodobniej nie będzie liceum ogólnokształcącego. Taką decyzje podjęły 27 lutego władze powiatu. Powód? W obu szkołach nie było chętnych do nauki w liceum.
Podjęte na ostatniej sesji rady powiatu uchwały nie mają jeszcze charakteru ostatecznego. Radni powiatu na razie podjęli uchwałę o zamiarze likwidacji dwóch liceów, ale trudno sobie wyobrazić scenariusz, w którym ten zamiar nie zostanie zrealizowany. Teraz obie uchwały[paywall] trafią do kuratorium i jeśli tam nie zostaną zakwestionowane, rada powiatu podejmie uchwały oznaczające, że z dniem 31 sierpnia oba licea zostaną wygaszone.
Zamkniecie obu liceów odbyło się na wniosek dyrektorów placówek, ale trzeba podkreślić, że powodem takich decyzji jest brak chętnych do nauki w klasach licealnych. – Od 2016 roku z powodu zbyt małej liczby chętnych placówka nie uruchomiła kształcenia w liceum ogólnokształcącym. Natomiast ostanie klasy kończyły szkoły w roku szkolnym 2017/18 – podawał dwa razy to same uzasadnienie starosta Stanisław Kłopot. Trzeba podkreślić, że pomimo zlikwidowania liceów, obie szkoły będą funkcjonować z małym zastrzeżeniem na dotychczasowych zasadach. Niewykluczone bowiem, że to nie koniec zmian w ZSOZiR w Radymnie. – Są czynione starania o przejęcie tej szkoły przez Ministerstwo Rolnictwa – poinformował na sesji starosta Stanisław Kłopot. – Jeden z warunków obligatoryjnych do tego, żeby ministerstwo przejęło tę szkołę, jest taki, że pozostaną w niej tylko i wyłącznie kierunki rolnicze – wyjaśniał starosta, dokładając tym samym kolejny argument za likwidacją LO w Radymnie.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.jaka szkoda szczególnie tego LO w Radymnie,tyle osób zdawało maturę ,tak wspaniale zarzadzane przez wybitnego dyrektora P,szkoda, wielka szkoda
jaka szkoda szczególnie tego LO w Radymnie,tyle osób zdawało maturę ,tak wspaniale zarzadzane przez wybitnego dyrektora P,szkoda, wielka szkoda