Reklama

Dwoje uczniów ze „Słowaka” z ministerialnymi stypendiami

Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego w Przemyślu – Jakub Kowalczyk i Michał Dyrda zostali wyróżnieni za swoje osiągnięcia stypendium Ministra Edukacji Narodowej. Dwóch uczniów z tej samej szkoły z Podkarpacia – to zdarza się niezwykle rzadko.

Ten pierwszy został zaproszony do Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, aby odebrać to wyróżnienie z rąk ministra Dariusz Piontkowskiego. Uroczystość odbyła się 6 marca br. Wzięło w niej udział czterech przedstawicieli województwa podkarpackiego. Stypendia otrzymują uczniowie szczególnie zdolni, mający co najmniej dwa sukcesy olimpijskie w danym roku[paywall].

Jakub Kowalczyk jest tegorocznym maturzystą, realizującym indywidualny program i tok nauki. Uczeń klasy IIIe (matematyczno-geograficzno-językowej tzw. ekonomicznej), wyjątkowo zdolny, o wszechstronnych zainteresowaniach. – Poza tym jest wyjątkowo kulturalny, odpowiedzialny, aktywny społecznie i kreatywny – wychwala go dyrektor I LO Tomasz Dziumak.
Największe osiągnięcia Jakuba Kowalczyka: finalista XXXI Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej, Ogólnopolskiej Olimpiady Społecznej ,,Zwolnieni z teorii za projekt „Łyk ekonomii”, LX Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym, XXXIV Konkursu Matematycznego im. prof. Jana Marszała oraz laureat XXXII Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej, Olimpiady Wiedzy o Biznesie i Innowacjach oraz konkursu „My Oxperience”. Stypendysta Prezesa Rady Ministrów i ministra edukacji narodowej w roku szkolnym 2019 – 2020, prezydenta Miasta Przemyśla w roku szkolnym 2018 – 19 oraz 2019 – 20, Podkarpackiego Stowarzyszenia Samorządów Terytorialnych za osiągnięcia w roku szkolnym 2018 – 19 oraz Marszałka Województwa Podkarpackiego w roku szkolnym 2019 – 20.

Reklama

Michał Dyrda jest obecnie jest uczniem klasy I E (matematyczno-geograficzno-językowej tzw. menadżerskiej). Będąc jeszcze uczniem Gimnazjum Stowarzyszenia Absolwentów I LO w klasie pierwszej gimnazjum zdobył 5 tytułów, w klasie drugiej 6 tytułów. W klasie trzeciej został laureatem III Ogólnopolskiej Olimpiadzie Historycznej Gimnazjalistów, konkursu organizowanego przez Kuratora Oświaty w Rzeszowie z historii, Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1939 – 1948” oraz finalistą V edycji Szkolnej Olimpiady Przedsiębiorczości i konkursu organizowanego przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty w Rzeszowie z geografii.
Michał był trzykrotnym stypendystą Prezydenta Miasta Przemyśla, laureatem nagrody pieniężnej Zarządu Województwa Podkarpackiego i dwukrotnym laureatem Stypendium Zarządu Województwa Podkarpackiego za rok szkolny 2017 – 18 i 2018 – 19. Za osiągnięcia w klasie III gimnazjum został nagrodzony stypendium Ministra Edukacji Narodowej.
W klasie I LO Michał Dyrda startował w sześciu olimpiadach. Ostatecznie awansował do finału: Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Prawie i Ogólnopolskiej Olimpiady Przedmiotowej „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego”. Przed nim rywalizacja w finale centralnym tych olimpiad.


mars
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    x - niezalogowany 2020-03-22 17:01:38

    Gratulacje!

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    miś - niezalogowany 2020-03-25 21:12:56

    Jako absolwent "Słowaka" 1990 r. -  jestem dumny z młodszych kolegów. Trzymam kciuki za wasze kolejne sukcesy!!!!!!!!!!!

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama