Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego w Przemyślu – Jakub Kowalczyk i Michał Dyrda zostali wyróżnieni za swoje osiągnięcia stypendium Ministra Edukacji Narodowej. Dwóch uczniów z tej samej szkoły z Podkarpacia – to zdarza się niezwykle rzadko.
Ten pierwszy został zaproszony do Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, aby odebrać to wyróżnienie z rąk ministra Dariusz Piontkowskiego. Uroczystość odbyła się 6 marca br. Wzięło w niej udział czterech przedstawicieli województwa podkarpackiego. Stypendia otrzymują uczniowie szczególnie zdolni, mający co najmniej dwa sukcesy olimpijskie w danym roku[paywall].
Jakub Kowalczyk jest tegorocznym maturzystą, realizującym indywidualny program i tok nauki. Uczeń klasy IIIe (matematyczno-geograficzno-językowej tzw. ekonomicznej), wyjątkowo zdolny, o wszechstronnych zainteresowaniach. – Poza tym jest wyjątkowo kulturalny, odpowiedzialny, aktywny społecznie i kreatywny – wychwala go dyrektor I LO Tomasz Dziumak.
Największe osiągnięcia Jakuba Kowalczyka: finalista XXXI Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej, Ogólnopolskiej Olimpiady Społecznej ,,Zwolnieni z teorii za projekt „Łyk ekonomii”, LX Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym, XXXIV Konkursu Matematycznego im. prof. Jana Marszała oraz laureat XXXII Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej, Olimpiady Wiedzy o Biznesie i Innowacjach oraz konkursu „My Oxperience”. Stypendysta Prezesa Rady Ministrów i ministra edukacji narodowej w roku szkolnym 2019 – 2020, prezydenta Miasta Przemyśla w roku szkolnym 2018 – 19 oraz 2019 – 20, Podkarpackiego Stowarzyszenia Samorządów Terytorialnych za osiągnięcia w roku szkolnym 2018 – 19 oraz Marszałka Województwa Podkarpackiego w roku szkolnym 2019 – 20.
Michał Dyrda jest obecnie jest uczniem klasy I E (matematyczno-geograficzno-językowej tzw. menadżerskiej). Będąc jeszcze uczniem Gimnazjum Stowarzyszenia Absolwentów I LO w klasie pierwszej gimnazjum zdobył 5 tytułów, w klasie drugiej 6 tytułów. W klasie trzeciej został laureatem III Ogólnopolskiej Olimpiadzie Historycznej Gimnazjalistów, konkursu organizowanego przez Kuratora Oświaty w Rzeszowie z historii, Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1939 – 1948” oraz finalistą V edycji Szkolnej Olimpiady Przedsiębiorczości i konkursu organizowanego przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty w Rzeszowie z geografii.
Michał był trzykrotnym stypendystą Prezydenta Miasta Przemyśla, laureatem nagrody pieniężnej Zarządu Województwa Podkarpackiego i dwukrotnym laureatem Stypendium Zarządu Województwa Podkarpackiego za rok szkolny 2017 – 18 i 2018 – 19. Za osiągnięcia w klasie III gimnazjum został nagrodzony stypendium Ministra Edukacji Narodowej.
W klasie I LO Michał Dyrda startował w sześciu olimpiadach. Ostatecznie awansował do finału: Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Prawie i Ogólnopolskiej Olimpiady Przedmiotowej „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego”. Przed nim rywalizacja w finale centralnym tych olimpiad.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Jako absolwent "Słowaka" 1990 r. - jestem dumny z młodszych kolegów. Trzymam kciuki za wasze kolejne sukcesy!!!!!!!!!!!
Gratulacje!
Jako absolwent "Słowaka" 1990 r. - jestem dumny z młodszych kolegów. Trzymam kciuki za wasze kolejne sukcesy!!!!!!!!!!!