Duchowe oblicze Przeworska i regionu kształtowali przez kilka wieków Kanonicy Regularni Grobu Bożego, zwani bożogrobcami.
Powstaniu i działalności przeworskiego konwentu oraz duchowemu i materialnemu dziedzictwu z nim związanemu poświęcona będzie konferencja naukowa „Bożogrobcy przeworscy. Historia – sztuka – kultura – duchowość”, organizowana przez Muzeum w Przeworsku Zespół Pałacowo-Parkowy wraz z parafią pw. Ducha Świętego – Sanktuarium Grobu Bożego w Przeworsku.
Odbędzie się ona w muzeum 21 października, od g. 10.30 do 16.30.
Konferencja ma charakter interdyscyplinarny, referaty zaprezentują przedstawiciele wielu dyscyplin nauki: historii, historii sztuki, literaturoznawstwa, geografii i teologii. Badacze przybędą z: Jerozolimy, Warszawy, Krakowa, Lublina, Zamościa.
Spotkanie poprzedzi msza św. o g. 9, w Bazylice Kolegiackiej pw. Ducha Świętego w Przeworsku – Sanktuarium Grobu Bożego.

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze