Mieszkańcy Leszczawy Dolnej i najbliższych okolic po raz XXI świętowali Dzień Rodziny. W tym roku przypadł on dokładnie w Dniu Matki, co nadało uroczystościom szczególnej wymowy. Organizatorami od dwudziestu jeden lat są Szkoła Podstawowa im. bł. ks. Bronisława Markiewicza w Leszczawie Dolnej i Caritas Archidiecezji Przemyskiej.
Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą w kościele pw. św. Jana Chrzciciela w Leszczawie Dolnej, którą sprawowali ks. Artur Janiec – dyrektor Caritas Archidiecezji Przemyskiej, ks. Bogdan Cisek – proboszcz parafii w Leszczawie Dolnej oraz ks. Edward Sobolak. – Niezwykle wzruszającym momentem było złożenie życzeń i wręczenie kwiatów przez Bożenę Mielnikiewicz, dyrektorkę szkoły, wszystkim obecnym i nieobecnym mamom. „Za miłość, za troski, za czułość, za ciepło dziękujemy Ci mamo" – powiedziała. Następnie wszystkie dzieci, te małe i te dorosłe, wręczyły swoim mamom symboliczną różę. W towarzystwie Młodzieżowej Orkiestry Dętej wraz z Grupą Mażoretek oraz Straży Grobowej z Tryńczy uczestnicy udali się uroczyście na teren przy świetlicy w Leszczawie Dolnej, gdzie na najmłodszych i ich rodziców czekały występy, tańce, parady, dmuchane zjeżdżalnie, wata cukrowa i wiele, wiele innych atrakcji. Nasi zdolni uczniowie zachwycili rodziców i znamienitych gości tańcami z najodleglejszych zakątków świata, wszak tytuł ich przedstawienia to „ Mama i tata w podróży dookoła świata”. Gorące życzenia przeplatały rytmy hiszpańskie, afrykańskie, kowbojskie oraz greckiej zorby. Była to prawdziwa uczta dla oka i ucha. (…).
Taneczne podróże kolorowym pociągiem i samolotem odbyły się na tle ogromnej Wieży Eiffla i Akropolu pod palmami. Te piękne dekoracje wyczarowały wychowawczynie klas 0 – 3 oraz pani Małgorzata Wandrowska – czytamy na stronie Stowarzyszenia Przyjaciół SP w Leszczawie Dolnej.
Pogoda organizatorom sprzyjała. W pięknym wiosennym słońcu całe rodziny mogły nie tylko podziwiać występy swoich dzieci, wnuków, podopiecznych, ale także degustować wspaniałe regionalne potrawy przygotowane przez miejscowe koła gospodyń. Prawdziwą furorę zrobiło stoisko z alpakami. Całe spotkanie bardzo sprawnie i profesjonalnie prowadzili: Sylwia Grygier, dyrektorka GOK w Birczy oraz Lucjan Mielnikiewicz. W klimaty muzyki ludowej, folkowej, biesiadnej i religijnej wprowadził zespół Jagiellanie, a zabawę taneczną pod gwiazdami poprowadził zespół Mecenas. W organizację przedsięwzięcia włączyli się także pracownicy grupy remontowo- budowlanej przy Urzędzie Miasta i Gminy Bircza, strażacy, rodzice, absolwenci szkoły.
Jak informują organizatorzy, wśród zaproszonych gości znaleźli się: Anna Schmidt – poseł na Sejm RP, Marek Kuchciński – poseł na Sejm RP, Piotr Pilch – wicemarszałek województwa podkarpackiego, Anna Szymaszek – burmistrz miasta i gminy Bircza, Tadeusz Cebeńko – przewodniczący Rady Miasta i Gminy Bircza wraz z radnymi, ksiądz Artur Janiec – dyrektor Caritas Archidiecezji Przemyskiej, Bożena Ryczan – starosta powiatu przemyskiego, Lucjan Mielnikiewicz – członek zarządu Rady Powiatu Przemyskiego, Jerzy Góralewicz – sekretarz powiatu przemyskiego, Barbara Stawarz – dyrektor Wojewódzkiego Szpitala im. św. Ojca Pio w Przemyślu, Krzysztof Pobuta, były komendant wojewódzki policji w Krakowie, Zbigniew Kopczak – nadleśniczy Nadleśnictwa Bircza, Paweł Woźny – komendant Straży Ochrony Kolei w Zagórzu, Ryszard Jędruch – wójt gminy Tryńcza, Krzysztof Sobejko – wójt gminy Leżajsk oraz redakcja Życia Podkarpackiego.
W pewnym momencie na piknik dotarł Daniel Obajtek. Udzielił wywiadu jednej z ogólnopolskich stacji telewizyjnych, przywitał się z wszystkimi uczestnikami pikniku i po około 40 minutach odjechał.
(aw)
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze