10 maja br. żołnierze Obrony Terytorialnej z całej Polski obchodzić będą „Dzień Dumy z Munduru”. Nie inaczej będzie w 20. Przemyskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej.
10 maja br. „terytorialsi” z całej Polski będą mieć okazję pochwalić się przynależnością do swojej formacji. Za zgodą ministra obrony narodowej Władysława Kosiniaka-Kamysza i na podstawie zarządzenia operacyjnego Dowódcy Wojsk Obrony Terytorialnej, tego dnia obchodzony będzie „Dzień Dumy z Munduru”.
– Wszyscy żołnierze pełniący terytorialną służbę wojskową oraz żołnierze aktywnej rezerwy, służący w Wojskach Obrony Terytorialnej, udadzą się do swoich cywilnych miejsc pracy w umundurowaniu wojskowym, tym samym godnie reprezentując formację, w której służą
Reklama
– wyjaśnił oficer prasowy 20 Przemyskiej BOT ppor. Rafał Laska[paywall].
„Dzień Dumy z Munduru” jest zadośćuczynieniem postulatom żołnierzy pełniących terytorialną służbę wojskową i daje możliwość zaprezentowania sylwetek żołnierzy
w cywilnym środowisku pracy. Stanowi formę promocji służby wojskowej i może się przyczynić do wzmocnienia postaw proobronnych i patriotycznych w społeczeństwie.
– Jeżeli w zakładzie pracy obowiązują zasady dotyczące używania ubrań ochronnych w trakcie wykonywania pracy, nasi żołnierze będą się stosować do tych zasad. Wszystkich terytorialsów zachęcamy do udziału w tym wydarzeniu, co stanowić będzie formę do zamanifestowania obecności ponad 40 tysięcy żołnierzy tego rodzaju Sił Zbrojnych w społeczeństwie
Reklama
– podsumował ppor. R. Laska.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze