Reklama

Dzień Dumy z Munduru już jutro

10 maja br. żołnierze Obrony Terytorialnej z całej Polski obchodzić będą „Dzień Dumy z Munduru”. Nie inaczej będzie w 20. Przemyskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej.

10 maja br. „terytorialsi” z całej Polski będą mieć okazję pochwalić się przynależnością do swojej formacji. Za zgodą ministra obrony narodowej Władysława Kosiniaka-Kamysza i na podstawie zarządzenia operacyjnego Dowódcy Wojsk Obrony Terytorialnej, tego dnia obchodzony będzie „Dzień Dumy z Munduru”.

– Wszyscy żołnierze pełniący terytorialną służbę wojskową oraz żołnierze aktywnej rezerwy, służący w Wojskach Obrony Terytorialnej, udadzą się do swoich cywilnych miejsc pracy w umundurowaniu wojskowym, tym samym godnie reprezentując formację, w której służą

Reklama

– wyjaśnił oficer prasowy 20 Przemyskiej BOT ppor. Rafał Laska[paywall].

Sami chcieli...

„Dzień Dumy z Munduru” jest zadośćuczynieniem postulatom żołnierzy pełniących terytorialną służbę wojskową i daje możliwość zaprezentowania sylwetek żołnierzy
w cywilnym środowisku pracy. Stanowi formę promocji służby wojskowej i może się przyczynić do wzmocnienia postaw proobronnych i patriotycznych w społeczeństwie.

– Jeżeli w zakładzie pracy obowiązują zasady dotyczące używania ubrań ochronnych w trakcie wykonywania pracy, nasi żołnierze będą się stosować do tych zasad. Wszystkich terytorialsów zachęcamy do udziału w tym wydarzeniu, co stanowić będzie formę do zamanifestowania obecności ponad 40 tysięcy żołnierzy tego rodzaju Sił Zbrojnych w społeczeństwie

Reklama

– podsumował ppor. R. Laska.

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 09/05/2024 08:00
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama