Do 6 kwietnia w Galerii Sztuki Współczesnej w Przemyślu czynna jest wystawa malarstwa Magdaleny Leśniak zatytułowana „Dzień”.
„W swojej twórczości interesuję się kondycją współczesnego człowieka w kontekście[paywall] i poprzez pryzmat rzeczy i natury nieożywionej, która go otacza – pisze autorka we wstępie do katalogu. Większość obrazów to prace autobiograficzne. Rejestruję otaczający mnie świat. Zwracam uwagę na aktywność współczesnego człowieka w Internecie poprzez malowanie ekranów monitorów różnych urządzeń. Od wielu lat moim ulubionym medium jest malarstwo akrylowe na płótnie. Tworzę prace wieloelementowe. Często z małych form malarskich buduję przestrzenne environment lub płaskie instalacje”.
Magdalena Leśniak (ur. 1988), ukończyła Akademię Sztuk Pięknych im. W. Strzemińskiego w Łodzi na wydziale Grafiki i Malarstwa. Dyplom z wyróżnieniem obroniła w 2012 roku w pracowni malarstwa prof. Piotra Stachlewskiego. Obecnie doktorantka Instytutu Sztuk Pięknych UJK w Kielcach oraz pracownik Biura Wystaw Artystycznych w Kielcach.
Wystawy indywidualne: 2016; Wystawa Retrospektywna, Galeria Łaźnia, Radom; 2015 Galeria Baszta, Zbąszyń; 2013 Miniatures, Galeria Izaart, Pont Aven, Francja; Rekonstrukcja mojej osobistej przestrzeni, Galeria ADI ART, Łódź. Artystka brała też udział w licznych wystawach w kraju i za granicą.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze