Nadmierna prędkość niestety wciąż jest główną przyczyną poważnych wypadków.
KWP informuje, że "kaskadowy pomiar prędkości polega na tym, że kontrole prowadzone są na tej samej drodze, w tym samym czasie, ale w różnych miejscach przez patrole ustawione kolejno po sobie na określonym, często krótkim, odcinku drogi. Ich celem jest egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości na drogach krajowych, stanowiących główne ciągi komunikacyjne kraju."
Wynika to m.in. z tego, że niektórzy kierujący, który już przeszli policyjną kontrolę – przekonani, że kolejnej nie będzie – po prostu przyspieszają, lekceważąc limity prędkości.
Działania mają charakter prewencyjny, ale kierujący niestosujący się do ograniczeń prędkości muszą liczyć się z konsekwencjami.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Charakter prewencyjny? Ale dla kogo? Chyba budżetu województwa. Nigdy nie stoją tam gdzie rzeczywiście jest niebezpiecznie tylko zawsze w miejscach gdzie np kończy się już teren zabudowany bądź też kierowcy z niezabudowanego wjeżdżają i jeszcze nie wyhamowali. Oraz bardzo często w miejscach w których na zdrową logikę nie jest niebezpiecznie. Jakoś nigdy naszych kundli nie widać w okolicy szkoły, przedszkola bądź innych podobnych miejsc
Nadrabiają zaległości z 2018 r. Ostro już w styczniu. Domeną policji pis jest gnębienie społeczeństwa.
Na takiej ośnieżonej drodze kontrola prędkości zajebiście
Szybko zaczęli. Dziwię się, że na zimnie chcą stać. Jakoś budżet trzeba napełnić. Cóż... Yanosik zrobi swoje.
troszkę za szybko lub za pozno raczej na takiej drodze nikt nie pojedzie szybko:-)
Charakter prewencyjny? Ale dla kogo? Chyba budżetu województwa. Nigdy nie stoją tam gdzie rzeczywiście jest niebezpiecznie tylko zawsze w miejscach gdzie np kończy się już teren zabudowany bądź też kierowcy z niezabudowanego wjeżdżają i jeszcze nie wyhamowali. Oraz bardzo często w miejscach w których na zdrową logikę nie jest niebezpiecznie. Jakoś nigdy naszych kundli nie widać w okolicy szkoły, przedszkola bądź innych podobnych miejsc
Nadrabiają zaległości z 2018 r. Ostro już w styczniu. Domeną policji pis jest gnębienie społeczeństwa.
Na takiej ośnieżonej drodze kontrola prędkości zajebiście