Kolejny raz Zakład Ubezpieczeń Społecznych wziął pod lupę zwolnienia lekarskie wystawione mieszkańcom Podkarpacia. Okazało się, że wśród „chorych” nie brakowało takich, którzy na zwolnieniu remontowali dom, sadzili ziemniaki, pracowali czy przebywali na wczasach, relacjonując swój pobyt na portalu społecznościowym.
Od stycznia do czerwca bieżącego roku ZUS dokonał ponad 13 tys. kontroli zwolnień lekarskich wystawionych dla mieszkańców Podkarpacia. W efekcie 715 osób czekała niespodzianka w postaci wstrzymania wypłaty chorobowego. Łączna kwota wstrzymanych świadczeń wyniosła 800 tys. zł.
Jak zauważył regionalny rzecznik ZUS na Podkarpaciu Wojciech Dyląg, w obszarze niewłaściwego wykorzystywania L4 mamy tendencję wzrostową. W porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku łączna kwota wstrzymanych świadczeń poszybowała w górę...
Przeczytałeś tylko fragment tekstu. Chcesz przeczytać całość i inne artykuły premium? Nieograniczony dostęp do pełnych tekstów od 19 groszy dziennie! Masz już wykupiony dostęp? Zaloguj się
Pozostało 80% tekstu do przeczytania.
Wykup dostępTwoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze