Koszty energii nieprzerwanie idą w górę. Jest coraz drożej, a jarosławianie obawiają się, co będzie w zimie, kiedy trzeba będzie “podkręcić” ogrzewanie. Miasto wychodzi im naprzeciw – w związku z dofinansowaniem na projektu „Ekologiczne Miasto Jarosław”, urząd miasta oferuje dotację na instalowanie przy domach ekologicznych rozwiązań energetycznych.
Zainteresowani mieszkańcy mogą się starać o dofinansowanie, które pokryje nawet 85 procent kosztów wymiany i instalacji kolektorów słonecznych oraz pieców na pellet.
W ostatnich dniach ogłoszono dodatkowy nabór. Głównym celem projektu jest zwiększenie produkcji z odnawialnych źródeł energii, a ponadto obniżenie kosztów energii i emisji dwutlenku węgla.
Co należy zrobić, żeby wziąć udział w naborze?[paywall]
Na stronie urzędu miasta podany jest adres e-mail, na który należy złożyć wniosek, który powinien zawierać podstawowe informacje: imię, nazwisko, dane kontaktowe oraz adres nieruchomości, na której planuje się inwestycję, z wyszczególnieniem, czy chodzi o kolektory słoneczne, czy piec na pellet.
Pellet jest uznawany za paliwo ekologiczne, produkowany jest z odpadów drzewnych, ale także słomy i traw łąkowych. Wygląda jak granulat i sprawdza się w indywidualnych i zbiorowych instalacjach grzewczych.
Kolektor słoneczny z kolei to urządzenie instalowane w dobrze nasłonecznionych miejscach. Energia słoneczna docierająca do niego zamieniana jest na energię cieplną nośnika ciepła, którym może być ciecz lub gaz.
Te ekologiczne i nowoczesne rozwiązania przy gospodarstwach domowych pozwalają odciążyć domowy budżet oraz, co w obecnych czasach jest nie mniej ważne,- dbać o ekologię i dobro planety.
Najważniejszą informacją dla chętnych do przystąpienia do programu jest to, że liczba miejsc jest ograniczona, a o otrzymaniu dofinansowania decyduje kolejność zgłoszeń.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze