Tegoroczna, 13. edycja ogólnokrajowej akcji „Narodowe Czytanie” – jak zwykle – odbiła się echem także w Szkole Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Hermanowicach, która od zarania tej pięknej inicjatywy organizuje wspólne czytanie w autorskiej i kreatywnej konwencji scenicznej.
Tegoroczną lekturą popularnej inicjatywy czytelniczej był „Kordian” Juliusza Słowackiego. W murach hermanowickiej podstawówki głośne czytanie odbyło się w zaaranżowanej na potrzeby chwili scenerii, z towarzyszeniem muzyki. Przybyłych powitała dyrektor placówki Elżbieta Szybowicz, która podjęła się głośnej lektury fragmentów utworu, podobnie jak nauczyciele, rodzice, uczniowie i zaproszeni goście, wśród których byli: sekretarz gminy Przemyśl Anna Boratyn-Sobol, radny gminy Przemyśl Rafał Laska, przedstawiciele Grupy Rekonstrukcji Historycznej „1 Pułk Piechoty Pierwszej Brygady Legionów Polskich” Andrzej Kawecki wraz z Anną Bałuką, przedstawiciele placówki Straży Granicznej, koła gospodyń wiejskich i Ochotniczej Straży Pożarnej w Hermanowicach, reprezentanci Sekcji Czarnoprochowej Przemyskiego Oddziału LOK oraz emerytowane nauczycielki szkoły Krystyna Kielar i Marta Godzień.
Po zakończeniu części literackiej odbyły się wystawa i prezentacja historycznej broni białej oraz broni palnej z epoki XVIII i XIX wieku. – Jesteśmy szczęśliwi, że po raz kolejny mogliśmy się razem delektować polską literaturą, a przede wszystkim spotkać się w kameralnym gronie społeczności szkolnej i jej przyjaciół – podsumowuje koordynator, reżyser i prowadzący czytanie Tomasz Frankiewicz. Elżbieta Szybowicz i Izabela Wityk odpowiadały za scenografię i wystrój wnętrz, Agnieszka Glazar-Mazurek za oprawę muzyczną, a w rolę scenografa i fotoreportera wcielił się Michał Oniszko.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze