Po rocznej przerwie spowodowanej pandemią w Przemyślu znów mogła się odbyć cykliczna impreza taneczna organizowana przez Przemyską Fundację Rozwoju Tańca i Szkołę Tańca „A-Z” we współpracy z Przemyskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji, PCKiN „Zamek” i Klubem MDance Przemyśl. Jak zwykle było energetycznie i kolorowo. O palmę pierwszeństwa rywalizowało ponad 300 tancerzy startujących w różnych kategoriach wiekowych.
– Jak co roku nasz turniej miał na celu popularyzację różnych form tanecznych. Była to już 21. edycja wydarzenia. W ubiegłym roku nie udało się parom spotkać na parkiecie, bo przeszkodziła w tym pandemia. W tym w końcu było to możliwe, z czego ogromnie się cieszę – komentuje Aleksandra Sołga, szefowa przemyskiej Szkoły Tańca „A-Z”.
16 października na parkiecie hali POSiR w ramach Przemyskiej Gali Tanecznej XXI Ogólnopolskiego Turnieju Tańca Towarzyskiego „O Puchar Prezydenta Miasta Przemyśla” spotkało się ponad 300 tancerzy z różnych zakątków Polski.
Prezentując widowiskowe układy, rywalizowali oni o zwycięstwo w tańcach towarzyskich, w różnych kategoriach wiekowych i klasach tanecznych oraz uczestniczyli w pokazach tańców karaibskich, latino show i tańców standardowych.
Taneczna werwa, talent i ciężka praca jak zwykle zostały[paywall] docenione (szczegółowe wyniki turnieju dostępne są na stronie www.taniec.pl).
Turniej podzielony został na 4 odrębne bloki, a każdy kończył się finałem. Łącznie tancerze rywalizowali w aż 25 kategoriach – począwszy od najmłodszych, przez młodzież, po dorosłych tancerzy – we wszystkich niemalże klasach tanecznych.
– Gościliśmy pary taneczne reprezentujące 20 klubów i szkół tańca z różnych stron Polski. Do Przemyśla zjechali tancerze z: Krakowa, Lublina, Kielc, Zamościa, Chełma, Tarnobrzega, Rzeszowa, Tarnowa, Stalowej Woli i innych miejscowości. Oczywiście nie zabrakło też reprezentacji Przemyśla – wylicza A. Sołga.
Oprawę artystyczną imprezy przygotowała przemyska Szkoła Tańca „A-Z”. Wywodzących się z niej 6 zespołów zaprezentowało publiczności tańce karaibskie.
Wystąpiły: Formacja Taneczna „A-Z” z choreografią „Piotruś Pan”, Azeteczki w układzie „Vaiana”, dziecięca grupa salsy w tańcu zatytułowanym „Cheerleaderki” i Azetki III, które zatańczyły salsę i bachatę. Dwie mistrzowskie grupy dorosłych pań – Salsa Lady Group „A-Z” i Lady Group „ A-Z” – otworzyły natomiast wieczorną galę, prezentując piękne choreografie caribbean show zatytułowane „Vogue” i „Magic Potion”.
Podczas wieczornej gali zatańczyły pary o większym stopniu wtajemniczenia – z wyższych klas tanecznych – serwując publiczności prawdziwą taneczną ucztę. Tancerze kl. D, C, B płynęli po parkiecie w rytmach: walca angielskiego, tanga argentyńskiego, walca wiedeńskiego, fokstrota i quickstepa.
Techniką i wykonaniem zachwycały też w ich wykonaniu: energetyczne samba i cha-cha, zmysłowa rumba czy śmiałe paso doble i dynamiczny jive. Widownia naturalnie nie szczędziła tańczącym braw.
Za sprawą współgospodarzy turnieju – par z klubu MDance, które zwyciężyły w dwóch kategoriach (Zuzanna Szeląg i Bruno Sarnowski oraz Wiktoria Rupar i Szymon Michałowski) Puchar Prezydenta Miasta Przemyśla ostatecznie pozostał w grodzie nad Sanem.
– Składamy wielkie podziękowania na ręce współorganizatorów, sponsorów i patronów medialnych za pomoc i wsparcie w organizacji Przemyskiej Gali Tanecznej’ 2021, a wszystkim tancerzom serdeczne gratulacje – podsumowała A. Sołga.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze