Reklama

Energetyczne święto tańca! W Przemyślu rywalizowało ponad 300 tancerzy [ZDJĘCIA]

Po rocznej przerwie spowodowanej pandemią w Przemyślu znów mogła się odbyć cykliczna impreza taneczna organizowana przez Przemyską Fundację Rozwoju Tańca i Szkołę Tańca „A-Z” we współpracy z Przemyskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji, PCKiN „Zamek” i Klubem MDance Przemyśl. Jak zwykle było energetycznie i kolorowo. O palmę pierwszeństwa rywalizowało ponad 300 tancerzy startujących w różnych kategoriach wiekowych.

– Jak co roku nasz turniej miał na celu popularyzację różnych form tanecznych. Była to już 21. edycja wydarzenia. W ubiegłym roku nie udało się parom spotkać na parkiecie, bo przeszkodziła w tym pandemia. W tym w końcu było to możliwe, z czego ogromnie się cieszę – komentuje Aleksandra Sołga, szefowa przemyskiej Szkoły Tańca „A-Z”.

16 października na parkiecie hali POSiR w ramach Przemyskiej Gali Tanecznej XXI Ogólnopolskiego Turnieju Tańca Towarzyskiego „O Puchar Prezydenta Miasta Przemyśla” spotkało się ponad 300 tancerzy z różnych zakątków Polski.

Prezentując widowiskowe układy, rywalizowali oni o zwycięstwo w tańcach towarzyskich, w różnych kategoriach wiekowych i klasach tanecznych oraz uczestniczyli w pokazach tańców karaibskich, latino show i tańców standardowych.

Taneczna werwa, talent i ciężka praca jak zwykle zostały[paywall] docenione (szczegółowe wyniki turnieju dostępne są na stronie www.taniec.pl).

Reklama

Turniej podzielony został na 4 odrębne bloki, a każdy kończył się finałem. Łącznie tancerze rywalizowali w aż 25 kategoriach – począwszy od najmłodszych, przez młodzież, po dorosłych tancerzy – we wszystkich niemalże klasach tanecznych.

– Gościliśmy pary taneczne reprezentujące 20 klubów i szkół tańca z różnych stron Polski. Do Przemyśla zjechali tancerze z: Krakowa, Lublina, Kielc, Zamościa, Chełma, Tarnobrzega, Rzeszowa, Tarnowa, Stalowej Woli i innych miejscowości. Oczywiście nie zabrakło też reprezentacji Przemyśla – wylicza A. Sołga.

Oprawę artystyczną imprezy przygotowała przemyska Szkoła Tańca „A-Z”. Wywodzących się z niej 6 zespołów zaprezentowało publiczności tańce karaibskie. 

Wystąpiły: Formacja Taneczna „A-Z” z choreografią „Piotruś Pan”, Azeteczki w układzie „Vaiana”, dziecięca grupa salsy w tańcu zatytułowanym „Cheerleaderki” i Azetki III, które zatańczyły salsę i bachatę. Dwie mistrzowskie grupy dorosłych pań – Salsa Lady Group „A-Z” i Lady Group „ A-Z” – otworzyły natomiast wieczorną galę, prezentując piękne choreografie caribbean show zatytułowane „Vogue” i „Magic Potion”.

Reklama

Zmysłowa rumba i emocjonujące tango

Podczas wieczornej gali zatańczyły pary o większym stopniu wtajemniczenia – z wyższych klas tanecznych – serwując publiczności prawdziwą taneczną ucztę. Tancerze kl. D, C, B płynęli po parkiecie w rytmach: walca angielskiego, tanga argentyńskiego, walca wiedeńskiego, fokstrota i quickstepa.

Techniką i wykonaniem zachwycały też w ich wykonaniu: energetyczne samba i cha-cha, zmysłowa rumba czy śmiałe paso doble i dynamiczny jive. Widownia naturalnie nie szczędziła tańczącym braw.

Za sprawą współgospodarzy turnieju – par z klubu MDance, które zwyciężyły w dwóch kategoriach (Zuzanna Szeląg i Bruno Sarnowski oraz Wiktoria  Rupar i Szymon Michałowski) Puchar Prezydenta Miasta Przemyśla ostatecznie pozostał w grodzie nad Sanem.

– Składamy wielkie podziękowania na ręce współorganizatorów, sponsorów i patronów medialnych za pomoc i wsparcie w organizacji Przemyskiej Gali Tanecznej’ 2021, a wszystkim tancerzom serdeczne gratulacje – podsumowała A. Sołga.


ug
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama