Reklama

Etnourodziny Sceny Bunkier

26/06/2017 15:30

Koncert zespołu Wa-Da-Da i Angeli Gaber uświetnił pierwsze urodziny Sceny Bunkier. – Nie przez przypadek. Ten projekt artystyczny rozpoczęliśmy koncertem Angela Gaber Trio. Zespół jest „stąd”, z Bieszczad. Podobnie założyciel Wa-Da-Da, Dominik Muszyński, promuje kulturę etno – podkreślił organizator.

Scena Bunkier funkcjonuje od roku. To nowy projekt artystyczny Muzeum Narodowego Ziemi Przemyskiej, miejsce dla artystów i widzów, którzy pragną mieć ze sobą bliższy kontakt, to przestrzeń do[paywall] dyskusji pomiędzy jednymi i drugimi – deklarują pomysłodawcy. Stąd Scenę Bunkier otwarto spektaklem Circus Paradise Teatru Przedmieście, w którym aktorzy grają wśród publiczności, wchodzą z nią w interakcje. To również miejsce stworzone z myślą o młodych, zdolnych twórcach „stąd”.

Założeniem projektu jest bowiem promocja artystów z Podkarpacia, a jednocześnie popularyzacja ciekawych zjawisk w kulturze regionu (i nie tylko). Na scenie, przed jej oficjalnym otwarciem, wystąpili m.in. Angela Gaber oraz studenci kierunku jazz i muzyka rozrywkowa Wydziału Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego.

Po roku działalności Sceny Bunkier przyszedł czas na pierwszy, ważny jubileusz. 18 czerwca br., o godz. 18.00 w głównym budynku muzeum przy placu Berka Joselewicza rozpoczął się koncert zespołu Wa-Da-Da i Angeli Gaber. Publiczność bawiła się przy energetycznej muzyce etno z Azji, Afryki oraz Brazylii z domieszką Bieszczad. W ramach urodzinowego „after”, jak wyraził się Tomir Mazur, czyli dusza i mózg przedsięwzięcia, on sam oraz Marek Mikrut, zastępca dyrektora Muzeum Narodowego Ziemi Przemyskiej, częstowali gości okolicznościowym tortem. 
AB
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama