Koncert zespołu Wa-Da-Da i Angeli Gaber uświetnił pierwsze urodziny Sceny Bunkier. – Nie przez przypadek. Ten projekt artystyczny rozpoczęliśmy koncertem Angela Gaber Trio. Zespół jest „stąd”, z Bieszczad. Podobnie założyciel Wa-Da-Da, Dominik Muszyński, promuje kulturę etno – podkreślił organizator.
Scena Bunkier funkcjonuje od roku. To nowy projekt artystyczny Muzeum Narodowego Ziemi Przemyskiej, miejsce dla artystów i widzów, którzy pragną mieć ze sobą bliższy kontakt, to przestrzeń do[paywall] dyskusji pomiędzy jednymi i drugimi – deklarują pomysłodawcy. Stąd Scenę Bunkier otwarto spektaklem Circus Paradise Teatru Przedmieście, w którym aktorzy grają wśród publiczności, wchodzą z nią w interakcje. To również miejsce stworzone z myślą o młodych, zdolnych twórcach „stąd”.
Założeniem projektu jest bowiem promocja artystów z Podkarpacia, a jednocześnie popularyzacja ciekawych zjawisk w kulturze regionu (i nie tylko). Na scenie, przed jej oficjalnym otwarciem, wystąpili m.in. Angela Gaber oraz studenci kierunku jazz i muzyka rozrywkowa Wydziału Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze