Wraz z początkiem ferii zimowych na Podkarpaciu (12 lutego br.) 111 rekrutów (w tym kilkudziesięciu z naszego regionu) 3 Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej rozpoczęło szkolenie podstawowe i wyrównawcze. Zajęcia odbywają się na poligonie w Nowej Dębie.
Zajęcia prowadzone są pod okiem kadry instruktorskiej z kompanii szkolnej 3 PBOT. Na „pierwszy ogień” wzięto taktykę pola walki.
Od piątku, 18 lutego br., kandydaci do 3 PBOT rozpoczęli cykl strzelań bojowych z karabinka „Grot”. Zajęcia prowadzone były na strzelnicy piechoty w Ośrodku Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych w Nowej Dębie[paywall].
– Pierwsze takie strzelanie to wielkie przeżycie dla każdego rekruta, który nigdy wcześniej nie miał okazji poczuć zapachu gazów prochowych czy odrzutu karabinka po wykonanym strzale – powiedział rzecznik prasowy 3 PBOT kpt., Witold Sura.
– Decyzja o założeniu munduru w tym trudnym czasie to wyraz ogromnej odpowiedzialności za społeczeństwo i ojczyznę. Podjęcie się tego zadania przez młodego człowieka czyni go dojrzałym obywatelem. Szesnastodniowe szkolenie jest bardzo intensywne, ale i bardzo urozmaicone. Szkolimy naszych adeptów według zasady „minimum teorii, a maksimum praktyki” – wyjaśnił dowódca podkarpackich „terytorialsów” płk Michał Małyska.
16-dniowe zajęcia ukierunkowane były na naukę podstawowych zagadnień taktycznych potrzebnych do przetrwania na współczesnym polu walki, z ratownictwa medycznego oraz szkolenia strzeleckiego.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze