Wprawdzie udało się zebrać całą sumę potrzebną na operację 10-letniej Reni Zając, ale pieniądze będą potrzebne na późniejszą rehabilitację.
Jutro (20 września) od 12.00 do 17.00 na terenie szkoły podstawowej nr 16 odbędzie się Festiwal Dmuchańców. Organizatorami są: Dmuchańce Przemyśl, SP nr 16, Rada Rodziców i Stowarzyszenie Osiedla Kmiecie. Całkowity dochód z imprezy zostanie przeznaczony dla Reni.
Natomiast w przyszłą niedzielę, 27 września, Stowarzyszenie Przemyska Grupa Rowerowa organizuje III Charytatywny Rajd Rowerowy „Jedziemy dla Reni”. Rozpoczęcie o godzinie 9.00 przy Pomniku Orląt Przemyskich. Stamtąd biorący udział w wydarzeniu rowerzyści udadzą się do Starzawy Rybnej (Łowisko Wędkarskie), gdzie znajdować się będzie meta.
Wpisowe wynosi minimum 20 złotych. Zebrane środki finansowe zostaną w całości przekazane na konto Reni.
- Dalsze leczenie i rehabilitacja Reni wymaga bardzo dużych nakładów finansowych i mamy nadzieję, że choć trochę w tym pomożemy – mówi prezes stowarzyszenia PGR Sławomir Rudnicki.
W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy wszystkich Państwa do udziału w obu akcjach.
Operacja przemyślanki zaplanowana jest na 23 września. Odbędzie się w rzymskiej klinice Gemelli – tej samej, w której wielokrotnie leczony był papież Jan Paweł II.
Z historią i aktualnym stanem dziewczynki można się zapoznać tutaj.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze