Koncertem galowym laureatów zakończył się w niedzielę, 23 stycznia, XXVII Ogólnopolski Festiwal Kolęd i Pastorałek.
Na scenie sali widowiskowej JOKiS zaprezentowało się 25 laureatów festiwalu, dla których była to nie tylko okazja do błyśnięcia talentem, ale także sposobność odebrania nagród.
To ścisła czołówka, wyselekcjonowana spośród 75 finalistów festiwalu.
Wcześniej[paywall], by wybrać najlepszych, jury konkursu, w którego składzie znaleźli się ks. prof. dr hab. Tadeusz Bratkowski z Wydziału Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego, prof. dr hab. Olga Popowicz z Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej w Krakowie oraz mgr Jadwiga Nowosiad z Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Jarosławiu, przesłuchało 105 prezentacji, które napłynęły z całego kraju.
W sumie zwycięzców i laureatów wyłoniono dla czterech kategorii.
Wśród najmłodszych wykonawców, uczniów kl. VI – VIII szkół podstawowych, laur zwycięzcy przypadł w udziale Kornelii Czerwiec z Krakowa. Wśród licealistów za najlepszy uznano występ Aleksandry Baryckiej z Przemyśla – warto nadmienić, że to jedna z dwóch kategorii zdominowana przez uczestników z naszej części Podkarpacia.
Druga to kategoria zespoły, w której pierwszą nagrodę przyznano zespołowi Rajga z Klubu 5 Batalionu Strzelców Podhalańskich w Przemyślu, a wśród 4 laureatów znalazły się jeszcze 2 zespoły z Przemyśla i jeden z Przeworska.
Odnotujmy jeszcze, że bezkonkurencyjna w kategorii „dorośli” okazała się Aleksandra Stawarz reprezentująca Klub 21 Brygady Strzelców Podhalańskich w Rzeszowie.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze