Sześciu chętnych było do opracowania wielobranżowej dokumentacji projektowo-kosztorysowej na stworzenie basenów zewnętrznych przy ulicy Sanockiej w Przemyślu, tuż obok budowanego przez krakowską spółkę „Texom” zamkniętego obiektu i kilku zewnętrznych atrakcji. Wygrała firma „Architekt” Sebastiana Kulika z Bielska-Białej.
Jak już informowaliśmy, do tego bardzo daleka droga, bo dodatkowa inwestycja przy budowanym kompleksie basenów przy ulicy Sanockiej w Przemyślu z pewnością wymagałaby kilkunastomilionowych nakładów, ale władze miasta chcą być gotowe. Ogłosiły przetarg na opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej rozbudowy kompleksu m.in. o basen zewnętrzny ze sztuczną falą i niecką rekreacyjną z hydromasażem oraz kaskadami wodnymi. Wszystko w ramach tzw. Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych (ZIT), które są instrumentem wspierającym rozwój terytorialny i promującym partnerski model współpracy między jednostkami samorządu terytorialnego w miejskich obszarach funkcjonalnych.
Oprócz wspomnianych atrakcji projekt ma zawierać także strefę rekreacyjną do wypoczynku z zapleczem technicznym, czyli maszynownią dla „sztucznej fali”. Miałby on powstać w miejscu, które w dotychczasowych planach zarezerwowane było pod budowę lodowiska. To teren od strony sportowych obiektów Polonii. Lodowisko najprawdopodobniej pozostałoby więc w miejscu, w którym funkcjonowało minionej zimy[paywall].
Miasto ogłosiło przetarg na opracowanie wielobranżowej dokumentacji projektowo-kosztorysowej. Do niej oczywiście ma być dołączone prawomocne pozwolenie na budowę. Wyłoniony projektant ma także później pełnić funkcję nadzoru autorskiego przy realizacji samej inwestycji. Dokumentacja projektowa ma być gotowa po 120 dniach od podpisania umowy z wykonawcą. Wszystkie te warunki musi spełnić zwycięzca przetargu – firma „Architekt” Sebastiana Kulika z Bielska-Białej.
Chętnych było sześcioro. Oferta zwycięskiej firmy była najtańsza – 165 tys. zł. Najdroższą zaś była ta przygotowana przez Pracownię Architektoniczną Piotra Dominiczaka z Ostrowa Wielkopolskiego i oszacowana została na 467 tys. 400 zł.
Jak poinformował na swoim facebookowym profilu prezydent miasta Wojciech Bakun, łącznie kompleks basenów przy ul. Sanockiej będzie dysponował 5 basenami zewnętrznymi oraz dostępem do wodnego placu zabaw i części rekreacyjnej. Zakładana pojemność kompleksu zewnętrznego to około 1500 – 1800 osób. Obok będzie także duży tematyczny plac zabaw „Statek piratów”. Pojawią się tam również boiska do siatkówki plażowej i inne elementy małej rekreacji.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze