Reklama

Formować szyki! Zajęcia z musztry dla uczniów „Słowaka”

Uczniowie klasy celno-skarbowej I Liceum Ogólnokształcącego im. J. Słowackiego w Przemyślu pod okiem eksperta ze Służby Celno-Skarbowej z Przemyśla uczą się zasad musztry indywidualnej i zbiorowej.

Na Podkarpaciu klasy celno-skarbowe funkcjonują w I Liceum Ogólnokształcącym w Przemyślu oraz Zespole Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących w Jarosławiu. Uczy się w nich w sumie ponad 100 osób. W przemyskim „Słowaku” zajęcia z musztry odbywają się raz w miesiącu i trwają trzy godziny lekcyjne[paywall].

– Musztra to ćwiczenia, podczas których uczniowie uczą się między innymi, jak przyjmować postawę zasadniczą i swobodną, oddawać honory, formować szyki, jak zachować się w szyku i poza nim. W ramach musztry indywidualnej przygotowywani są do wystąpień służbowych oraz działania w zespole, z kolei musztra zespołowa przygotowuje pododdziały do działania w szyku pieszym – wyjaśniła rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie asp. Edyta Chabowska.

Reklama

Klasy celno-skarbowe

Przypomnijmy tylko, że w ramach współpracy z podkarpacką KAS licealiści z klas o profilu celno-skarbowym poznają organizację, rolę i zadania Krajowej Administracji Skarbowej oraz wchodzącej w jej skład Służby Celno-Skarbowej. Zakres programu obejmuje m.in.: przepisy regulujące funkcjonowanie KAS, ceremoniał, zajęcia z samoobrony i musztry oraz kulturę organizacji i etykę zawodową. To także bezpośrednie spotkania w jednostkach KAS, m.in. w laboratorium celno-skarbowym czy na terenie przejść granicznych.


mars
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama