Uczniowie klasy celno-skarbowej I Liceum Ogólnokształcącego im. J. Słowackiego w Przemyślu pod okiem eksperta ze Służby Celno-Skarbowej z Przemyśla uczą się zasad musztry indywidualnej i zbiorowej.
Na Podkarpaciu klasy celno-skarbowe funkcjonują w I Liceum Ogólnokształcącym w Przemyślu oraz Zespole Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących w Jarosławiu. Uczy się w nich w sumie ponad 100 osób. W przemyskim „Słowaku” zajęcia z musztry odbywają się raz w miesiącu i trwają trzy godziny lekcyjne[paywall].
– Musztra to ćwiczenia, podczas których uczniowie uczą się między innymi, jak przyjmować postawę zasadniczą i swobodną, oddawać honory, formować szyki, jak zachować się w szyku i poza nim. W ramach musztry indywidualnej przygotowywani są do wystąpień służbowych oraz działania w zespole, z kolei musztra zespołowa przygotowuje pododdziały do działania w szyku pieszym – wyjaśniła rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie asp. Edyta Chabowska.
Przypomnijmy tylko, że w ramach współpracy z podkarpacką KAS licealiści z klas o profilu celno-skarbowym poznają organizację, rolę i zadania Krajowej Administracji Skarbowej oraz wchodzącej w jej skład Służby Celno-Skarbowej. Zakres programu obejmuje m.in.: przepisy regulujące funkcjonowanie KAS, ceremoniał, zajęcia z samoobrony i musztry oraz kulturę organizacji i etykę zawodową. To także bezpośrednie spotkania w jednostkach KAS, m.in. w laboratorium celno-skarbowym czy na terenie przejść granicznych.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze