Reklama

Fortuna sprzyja zuchwałym

Podziwiam szefostwo Przemyskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Za upór, determinację i wolę walki. Za ambicję, nieprzespane noce w dążeniu do celu. Za optymizm i nieprzejmowanie się kąśliwymi komentarzami. Szczerze.

Za ciągłe szukanie pomysłów na ratowanie dramatycznej sytuacji finansowej. Jak choćby ten, bardzo prosty w realizacji, z zadaszeniem lodowiska przy ulicy Sanockiej. Czy ten z wykorzystaniem sporego spadku terenu na Zniesieniu do ulokowania tam zjeżdżalni wodnych. Głupie? Absolutnie! Mimo już poniesionych strat i tych, które prawdopodobnie dopiero nadejdą, udało się wreszcie otworzyć stok narciarski! Jak długo będzie działał? Oby jak najdłużej, oby jak najobficiej napełniła się kabza. Prognozy pogody nie są optymistyczne, ale ponoć nadzieja umiera ostatnia...

Podziwiam mieszkańców tego miasta. Że im się jeszcze chce. Wysyłać np. do naszej redakcji zdjęcia dokumentujące wszechogarniający brud. Już nie wiem, co mam o tym sądzić. Zgłupiałem. Kiedy raz napisałem o ulicach brudu, to mnie sprzymierzeńcy osób bezpośrednio odpowiedzialnych za ten stan omal nie zjedli. Kontrargumentując, że szczyt moich redaktorskich możliwości to tematy na poziomie „wynieś, zanieś, pozamiataj”. Że warto byłoby się zająć poważniejszymi sprawami. Skoro więc osoby bliskie magistratowi, ale i z samego magistratu mówią, że nie jest w tej kwestii źle, to znaczy, że nie jest! Nie zamierzam z nikim polemizować. W mieście jest na tyle czysto, na ile pozwoliła na to ekipa Roberta Chomy. W ogóle Przemyśl żyje na tyle, na ile pozwoliła na to tamta ekipa. Pamiętać jednak trzeba o jednym mądrym powiedzeniu: fortuna sprzyja zuchwałym, ale nie pysznym.

Reklama

Sorry, przemyślanie, taki mamy klimat.


fot.Nadesłane przez Czytelniczkę
i kolejne (przestrzeń nad Sanem)


fot.wysłane przez Czytelniczkę
i jeszcze jedno... (sąsiedztwo przedszkola przy ulicy Poniatowskiego)


fot.Nadesłane przez Czytelniczkę
i następne (okolice obwodnicy)...

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Obywatel - niezalogowany 2020-01-29 20:50:20

    Przemyśl jest niesamowicie brudny. Teraz, gdy nie ma śniegu,a trawa nie rośnie, brud jest nadto widoczny. Przykro patrzeć na miejsca do spaceru na Sanem. Bazar to jakby koronawirus w niego strzelił. Widok ulic i kamienic przemyskich jest przygnębiający. W lecie za to lepiej, bo roślinność zakrywa wstyd tzn. niechlujstwo społeczeństwa pozostawiającego śmieci gdziekolwiek tylko nie w koszu. Ale Panie redaktorze, Pan nie odpuszcza, promyk nadziei jest, ot kilku więźniów z zakładu karnego pozbierało śmieci w Przemyślu pod czujnym okiem strażników. Idzie lepsze?

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    ATWA - niezalogowany 2020-01-29 21:23:04

    ''Mimo już poniesionych strat i tych, które prawdopodobnie dopiero nadejdą udało się wreszcie otworzyć stok narciarski!''Nie miejmy złudzeń i nie czarujmy się, bo jak wszyscy widzimy iż dosłownie z roku na rok coraz ciężej otworzyć ten tzw, stok narciarski zwany też coraz częściej NARTO-STRATĄ czyli totalnego niewypału, do którego to nagminnie i konsekwentnie musimy dopłacać nieszczupłe pieniążki z publicznych składek.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    ATWA - niezalogowany 2020-01-29 21:52:11

    Wielkie wymieranie gatunków i zmiany klimatu zmuszają nas do zmiany swojej postawy wobec świata. Do długiej listy koniecznych zmian należy dodać rezygnację z uprawiania narciarstwa zjazdowego, które w dobie ciepłych bezśnieżnych zim, bazują już prawie wyłącznie na produkcji sztucznego śniegu. Jego pobór dla rekreacji nielicznych oznacza dewastację cieków wodnych i zmniejszenie zasobów wodnych w PL (a mamy ich mniej niż Egipt!). Narciarstwo stokowe także przez swoją energochłonność jest nie do pogodzenia z łagodzeniem i adaptację do zmian klimatu. Warto mieć tego świadomość. Polecam znakomity artykuł Moniki Waluś z GW. Jak powiedział Gandhi - ''Bądź zmianą którą pragniesz ujrzeć w świecie''ARMATKI ŚNIEŻNE CIĄGNĄ WODĘ Z RZEK A POLSKA WYSYCHA. NAŚNIEŻANIE STOKÓW TO WOLNOAMERYKANKA - WYBORCZA.PL

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama