Podziwiam szefostwo Przemyskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Za upór, determinację i wolę walki. Za ambicję, nieprzespane noce w dążeniu do celu. Za optymizm i nieprzejmowanie się kąśliwymi komentarzami. Szczerze.
Za ciągłe szukanie pomysłów na ratowanie dramatycznej sytuacji finansowej. Jak choćby ten, bardzo prosty w realizacji, z zadaszeniem lodowiska przy ulicy Sanockiej. Czy ten z wykorzystaniem sporego spadku terenu na Zniesieniu do ulokowania tam zjeżdżalni wodnych. Głupie? Absolutnie! Mimo już poniesionych strat i tych, które prawdopodobnie dopiero nadejdą, udało się wreszcie otworzyć stok narciarski! Jak długo będzie działał? Oby jak najdłużej, oby jak najobficiej napełniła się kabza. Prognozy pogody nie są optymistyczne, ale ponoć nadzieja umiera ostatnia...
Podziwiam mieszkańców tego miasta. Że im się jeszcze chce. Wysyłać np. do naszej redakcji zdjęcia dokumentujące wszechogarniający brud. Już nie wiem, co mam o tym sądzić. Zgłupiałem. Kiedy raz napisałem o ulicach brudu, to mnie sprzymierzeńcy osób bezpośrednio odpowiedzialnych za ten stan omal nie zjedli. Kontrargumentując, że szczyt moich redaktorskich możliwości to tematy na poziomie „wynieś, zanieś, pozamiataj”. Że warto byłoby się zająć poważniejszymi sprawami. Skoro więc osoby bliskie magistratowi, ale i z samego magistratu mówią, że nie jest w tej kwestii źle, to znaczy, że nie jest! Nie zamierzam z nikim polemizować. W mieście jest na tyle czysto, na ile pozwoliła na to ekipa Roberta Chomy. W ogóle Przemyśl żyje na tyle, na ile pozwoliła na to tamta ekipa. Pamiętać jednak trzeba o jednym mądrym powiedzeniu: fortuna sprzyja zuchwałym, ale nie pysznym.
Sorry, przemyślanie, taki mamy klimat.

fot.Nadesłane przez Czytelniczkę
i kolejne (przestrzeń nad Sanem)

fot.wysłane przez Czytelniczkę
i jeszcze jedno... (sąsiedztwo przedszkola przy ulicy Poniatowskiego)

fot.Nadesłane przez Czytelniczkę
i następne (okolice obwodnicy)...
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Przemyśl jest niesamowicie brudny. Teraz, gdy nie ma śniegu,a trawa nie rośnie, brud jest nadto widoczny. Przykro patrzeć na miejsca do spaceru na Sanem. Bazar to jakby koronawirus w niego strzelił. Widok ulic i kamienic przemyskich jest przygnębiający. W lecie za to lepiej, bo roślinność zakrywa wstyd tzn. niechlujstwo społeczeństwa pozostawiającego śmieci gdziekolwiek tylko nie w koszu. Ale Panie redaktorze, Pan nie odpuszcza, promyk nadziei jest, ot kilku więźniów z zakładu karnego pozbierało śmieci w Przemyślu pod czujnym okiem strażników. Idzie lepsze?
''Mimo już poniesionych strat i tych, które prawdopodobnie dopiero nadejdą udało się wreszcie otworzyć stok narciarski!''Nie miejmy złudzeń i nie czarujmy się, bo jak wszyscy widzimy iż dosłownie z roku na rok coraz ciężej otworzyć ten tzw, stok narciarski zwany też coraz częściej NARTO-STRATĄ czyli totalnego niewypału, do którego to nagminnie i konsekwentnie musimy dopłacać nieszczupłe pieniążki z publicznych składek.
Wielkie wymieranie gatunków i zmiany klimatu zmuszają nas do zmiany swojej postawy wobec świata. Do długiej listy koniecznych zmian należy dodać rezygnację z uprawiania narciarstwa zjazdowego, które w dobie ciepłych bezśnieżnych zim, bazują już prawie wyłącznie na produkcji sztucznego śniegu. Jego pobór dla rekreacji nielicznych oznacza dewastację cieków wodnych i zmniejszenie zasobów wodnych w PL (a mamy ich mniej niż Egipt!). Narciarstwo stokowe także przez swoją energochłonność jest nie do pogodzenia z łagodzeniem i adaptację do zmian klimatu. Warto mieć tego świadomość. Polecam znakomity artykuł Moniki Waluś z GW. Jak powiedział Gandhi - ''Bądź zmianą którą pragniesz ujrzeć w świecie''ARMATKI ŚNIEŻNE CIĄGNĄ WODĘ Z RZEK A POLSKA WYSYCHA. NAŚNIEŻANIE STOKÓW TO WOLNOAMERYKANKA - WYBORCZA.PL
I jaki z tego wniosek ?!? Ano taki - Niech nam rośnie trawa i inna roślinność, kiedy tylko może, przy każdych sprzyjających warunkach !!! I to nie tylko z racji wyżej sygnalizowanego problemu !!!O SZKODLIWOŚCI KOSZENIA - LAKA.ORG.PL
Jako stały i stary niestety już przemyski obserwator takich miejsc mógłbym wskazać więcej , nie na peryferiach (zdjęcia) ale w samym certum zadupia np. ulica Czarnieckiego obok muru kryminału , porozrywana siatka i okropne śmietnisko które nikomu nie przeszkadza. O sorry , może nasi wspaniali więźniowie w ramach sprzątania Przemyśla uprzątną to siedlisko brudu i wstydu, szczególnie że obok jest jakiś dziwaczny zaułek Szwejka zaś po drugiej stronie ulicy peron 4 PKP. Co na to dyrektor zakładu karnego , też nic nie widzi , przecież to wszystko obok muru "tiurmy". Co ciekawe na początku kadencji na niektóre uwagi w internecie reagował łaskawie PAN PREZYDENT BAKUN , zaś obecnie milczy jak zaklęty , może przemęczony tymi inwestycjami , a może już żałuje że się poddał osądowi suwerena i został wybrany na przemyskiego włodarza . Zadziwiają mnie dawni najwięksi krzykacze , działacze, , ale od chwili wyboru dziwnie cisi , nic nie proponują , wydają jakieś jedynie pomruki udając i improwizując że chcą coś w Przemyślu zrobić, a więc doz dzieła , most kolejowy do wymiany , pół Przemyśla do rewitalizacji a wy radni i niemal zawsze bezradni , nie chwytacie za szablę , nie wsiadacie na koń , nie walczycie o dawne królewskie i wolne miasto , czyżby już macie dosyć swoich rządów o czym świadczą niemrawe i bezbarwne posiedzenia waszej rady- bezrady. Ale na pocieszenie na koniec oczywiście stała mantra " jacy wyborcy , taka władza , jaki pan taki kram"
''W mieście jest na tyle czysto, na ile pozwoliła na to ekipa Roberta Chomy. W ogóle Przemyśl żyje na tyle na ile pozwoliła na to tamta ekipa.''?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?No nie, takich super bredni dawno nie czytałem. Nie pisz chłopie bzdur i nie rób z ludzi większych debili i kretynów niż są. I może napisz coś np. o tych wszystkich drzewach itp. czyli zielonych płucach miasta, bestialsko eksterminowanych i zrabowanych oraz przehandlowanych tudzież zjaranych w kominkach tzw. poprzedniej ekipy.DRZEWA W MIEŚCIE. PO CO DRZEWA W MIEŚCIE - EKOLOGIA.PL
Dodaję prezent dla Pana Prezydenta i niezwykle aktywnej rady - bezrady w postaci kolejnych iAktualnie w AEROPOLIS działa ponad 40 firm. Do największych z nich należą MTU Aero Engines, BorgWarner, Goodrich Aerospace, Mc Braida, FIBRAIN, OPTeam, BSH (dawny Zelmer), META-ZEL, ML System. Poniesione przez przedsiębiorców nakłady inwestycyjne przekroczyły w 2016 roku 2 miliardy złotych. Nie należy się martwić to nie Przemyśl ,to w rzeszowskich strefach ekonomicznych , w dzisiejszej kronice z Rzeszowa informacja o kolejnych 14 inwestorach , zaś w dalszej kolejności oczekuje 17, łączna liczna zatrudnienia 3.500 pracowników. A teraz przemyskie zadupie , deficytowy zjazd , łatanie uliczek i chodników i ogłupiający hejnał z wieży zegarowej , grający raczej melodie o upadku ponoć wolnego i królewskiego miasta.
''To miasto - pożera mózgTo miasto - zatruwa senTo miasto - to żywy trupTo miasto - pulsuje złem''KSU - MOJA NIENAWIŚĆ MOJA DEPRESJA
Tylko skąd te śmieci się tam biorą? Może zamiast krytykować i wytykać, że jest brudno po prostu nie śmiećmy, sprzątajmy po sobie i wokół siebie?
W punkt.Przecież to ludzie śmiecą a nie Urząd, Radni czy Prezydent.W Skandynawii jakby ktoś rzucił butelkę czy papier dostałby: mandat, uwagę od przechodniów
Jeśli nie będzie żadnych śmieci to po co jakieś służby oczyszczania. Na całym świecie śmiecą. A, że koszy na odpadki jest mało to inna sprawa.
Może należy pójść śladami miast które zainstalowały śmietnik obok śmietnika? Może debilizm śmiecących trzeba zwalczać debilnymi decyzjami? Kto wie ,teraz już wszystko możliwe.
Idę jeść bestialsko eksterminowaną kapustę, którą ukatrupiłem jesienią i zamknąłem w beczce. A ty Panie Atwa karmisz się promieniowaniem kosmicznym i słonecznym czy jesz proch jak dżdżownica?
Hello people from all over the world! I am sure for 100% that with the help of <a href="https://au.grademiners.com/"> write my essay</a>/ service any form of assignment feels much easier. If I get a task that I have not done before, I know that students have writing help in it. Regular discounts make our cooperation so much better than with any other services.
a co ma zima do brudu , nie skoszonej trawy etc
Przemyśl jest niesamowicie brudny. Teraz, gdy nie ma śniegu,a trawa nie rośnie, brud jest nadto widoczny. Przykro patrzeć na miejsca do spaceru na Sanem. Bazar to jakby koronawirus w niego strzelił. Widok ulic i kamienic przemyskich jest przygnębiający. W lecie za to lepiej, bo roślinność zakrywa wstyd tzn. niechlujstwo społeczeństwa pozostawiającego śmieci gdziekolwiek tylko nie w koszu. Ale Panie redaktorze, Pan nie odpuszcza, promyk nadziei jest, ot kilku więźniów z zakładu karnego pozbierało śmieci w Przemyślu pod czujnym okiem strażników. Idzie lepsze?
''Mimo już poniesionych strat i tych, które prawdopodobnie dopiero nadejdą udało się wreszcie otworzyć stok narciarski!''Nie miejmy złudzeń i nie czarujmy się, bo jak wszyscy widzimy iż dosłownie z roku na rok coraz ciężej otworzyć ten tzw, stok narciarski zwany też coraz częściej NARTO-STRATĄ czyli totalnego niewypału, do którego to nagminnie i konsekwentnie musimy dopłacać nieszczupłe pieniążki z publicznych składek.
Wielkie wymieranie gatunków i zmiany klimatu zmuszają nas do zmiany swojej postawy wobec świata. Do długiej listy koniecznych zmian należy dodać rezygnację z uprawiania narciarstwa zjazdowego, które w dobie ciepłych bezśnieżnych zim, bazują już prawie wyłącznie na produkcji sztucznego śniegu. Jego pobór dla rekreacji nielicznych oznacza dewastację cieków wodnych i zmniejszenie zasobów wodnych w PL (a mamy ich mniej niż Egipt!). Narciarstwo stokowe także przez swoją energochłonność jest nie do pogodzenia z łagodzeniem i adaptację do zmian klimatu. Warto mieć tego świadomość. Polecam znakomity artykuł Moniki Waluś z GW. Jak powiedział Gandhi - ''Bądź zmianą którą pragniesz ujrzeć w świecie''ARMATKI ŚNIEŻNE CIĄGNĄ WODĘ Z RZEK A POLSKA WYSYCHA. NAŚNIEŻANIE STOKÓW TO WOLNOAMERYKANKA - WYBORCZA.PL