Reklama

Franciszkańskie Spotkanie Młodych zakończone. Do Kalwarii przyjechały 1122 osoby [ZDJĘCIA]

04/08/2018 12:30

1122 osoby, w tym 668 kobiet i 454 mężczyzn, zgromadziło tegoroczne 31. Franciszkańskie Spotkanie Młodych (FSM) w Kalwarii Pacławskiej.

Najwięcej uczestników było w przedziale wiekowym 17 – 19 lat. Większość (461) przyjechała po raz pierwszy, ale 270 osób uczestniczyło w[paywall] spotkaniu co najmniej piąty raz. Najwięcej, bo 116 osób przyjechało z Krakowa. Przemyśl z liczbą 41 osób w tym zestawieniu zajął 5. miejsce. Natomiast biorąc pod uwagę regiony, to najokazalej wypadła nasza archidiecezja.

FSM trwał od 22 do 28 lipca. Na program złożyły się msze św., nabożeństwa (o dużo innym przebiegu niż te znane z naszych kościołów na co dzień), prace w grupach, koncerty i spotkania z zaproszonymi gośćmi. Jednym z nich był reżyser filmowy i teatralny Krzysztof Zanussi. Wspominał on dzieciństwo, które przypadło mu przeżywać w czasach stalinowskich, kiedy praktykowanie wiary nie było tak dostępne, jak obecnie. Opowiadał też o trudnościach, które go w życiu spotykały. Jak mówił, najważniejsze jest znalezienie prawdziwego powołania w życiu. Stwierdził również, że ludzie często zapominają, że wolność jest tylko narzędziem, a nie celem samym w sobie.

Reklama

Niemal codziennie odbywały się koncerty muzyki chrześcijańskiej. Na kalwaryjskiej scenie wystąpili m.in.: niemaGOtu (twórcy hymnu Błogosławieni miłosierni na ŚDM 2016 w Krakowie) oraz świętujący w tym roku 50-lecie istnienia Fioretti. 


pb
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Kornel - niezalogowany 2018-08-06 07:54:14

    Dobrze, dla ciała, a dla ducha?

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama