Reklama

Garść podsumowań podkarpackiej KAS. Ruch na granicy się poluzował

Pierwszy kwartał tego roku okazał się niezwykle pracowity dla funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej, pracujących na podkarpackich przejściach granicznych. Podkarpacka KAS zarejestrowała ponad 90 tys. zgłoszeń celnych, a łączna wartość odprawianych towarów przekroczyła 17,7 mld zł.

Z informacji przekazanych przez Podkarpacki Urząd Celno-Skarbowy w Przemyślu wynika, że większość odprawionych pojazdów od początku br. stanowiły pojazdy ładowne.

„Bilans I kwartału br. w odprawach towarowych to obsługa ponad 90,9 tys. zgłoszeń celnych, w tym 41,7 tys. zgłoszeń przywozowych do RP i 49,1 tys. zgłoszeń wywozowych. Łączna wartość obsłużonych zgłoszeń celnych przekroczyła 17,7 mld złotych (7,9 mld zł w przywozie i 9,7 mld zł na kierunku wywozowym)”–  podaje urząd.

Nie brakowało również rejestracji tysięcy dokumentów TaxFree, uprawniających do wywozu zakupionych w Polsce towarów. Ponad 67,6 tys. poświadczeń opiewało na łączną kwotę przekraczającą 200 mln zł.

Reklama

Ruch na podkarpackich przejściach granicznych znacznie poluzował się od 13 lutego. A to przez otwarcie przejścia Malhowice-Niżankowice, gdzie od tego dnia odprawiono ponad 3,6 tys. pustych ciężarówek.

Niestety, nadal kwitnie niechlubna procedura przemytu. W ciągu minionego kwartału funkcjonariusze KAS wykryli m.in. ponad 430 przypadków nielegalnego przewozu papierosów, alkoholu i paliwa, a także niezgłoszonych dewiz o łącznej wartości ponad 760 tys. euro.


fot.KAS
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama