Pierwszy kwartał tego roku okazał się niezwykle pracowity dla funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej, pracujących na podkarpackich przejściach granicznych. Podkarpacka KAS zarejestrowała ponad 90 tys. zgłoszeń celnych, a łączna wartość odprawianych towarów przekroczyła 17,7 mld zł.
Z informacji przekazanych przez Podkarpacki Urząd Celno-Skarbowy w Przemyślu wynika, że większość odprawionych pojazdów od początku br. stanowiły pojazdy ładowne.
„Bilans I kwartału br. w odprawach towarowych to obsługa ponad 90,9 tys. zgłoszeń celnych, w tym 41,7 tys. zgłoszeń przywozowych do RP i 49,1 tys. zgłoszeń wywozowych. Łączna wartość obsłużonych zgłoszeń celnych przekroczyła 17,7 mld złotych (7,9 mld zł w przywozie i 9,7 mld zł na kierunku wywozowym)”– podaje urząd.
Nie brakowało również rejestracji tysięcy dokumentów TaxFree, uprawniających do wywozu zakupionych w Polsce towarów. Ponad 67,6 tys. poświadczeń opiewało na łączną kwotę przekraczającą 200 mln zł.
Ruch na podkarpackich przejściach granicznych znacznie poluzował się od 13 lutego. A to przez otwarcie przejścia Malhowice-Niżankowice, gdzie od tego dnia odprawiono ponad 3,6 tys. pustych ciężarówek.
Niestety, nadal kwitnie niechlubna procedura przemytu. W ciągu minionego kwartału funkcjonariusze KAS wykryli m.in. ponad 430 przypadków nielegalnego przewozu papierosów, alkoholu i paliwa, a także niezgłoszonych dewiz o łącznej wartości ponad 760 tys. euro.

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze