Reklama

Gdzie jesteś, panie prezydencie?

Wiem. Karuzela ruszyła. Przedwyborcza. Z przytupem rusza raz na cztery lata. Jest bezpardonowa. Nie ma sentymentów, choć antagoniści często doskonale się znają, uśmiechają do siebie, kiedy „nikt” nie widzi, a kto wie, czy nie zdarza się im wychylić raz na jakiś czas co nieco.

Osobom mającym jakiekolwiek pojęcie o tym, jakie mechanizmy za tym stoją, wydaje się to trochę prymitywnym sposobem mamienia wyborców. Konferencje, spotkania, happeningi, imprezy – to doskonały sposób na prezentację swoich pomysłów. Wielu to łyka, a media czasami nie mają wyjścia, bo konferencja dotyczy „ważnych” spraw, podczas których szmuglowane są przedwyborcze obietnice czy programy.

„Józek, nie daruję Ci tej nocy” – to jeden z dawnych, popularnych utworów Beaty Kozidrak i Bajmu. Jeden akapit tekstu jest dzisiaj bardzo znamienny: „Pojawiasz się i znikasz, i znikasz...”. Bzika na tym punkcie nie mam, ale od kilkunastu tygodni coś mało jest prezydenta miasta Przemyśla Roberta Chomy. Myślę sobie: dłuższy urlop czy co? Ale nie! Pojawia się, ale znacznie częściej znika. Tęskno mi! Gdzie jesteś, panie prezydencie?! Bardzo często zamiast niego do wszystkiego desygnowany jest zastępca prezydenta miasta Janusz Hamryszczak. Potencjalny spadkobierca 16-letnich rządów Roberta Chomy. W sumie to nic złego, tak też można… Naraz: eureka! Tak, to jeden ze wspomnianych wyżej przedwyborczych mechanizmów. Ale czy na tyle chytry, by ryba dała złapać się na haczyk? To się okaże niebawem.

Panie prezydencie! Niech pan nie pojawia się i potem często na dłużej znika. Przecież wciąż jest pan szefem tego miasta!
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Tadeusz - niezalogowany 2018-09-20 08:10:23

    Niech Pan Panie Prezydencie nie wierzy w to co Panu obiecano.Tak tacy ludzie  z którymi ostatnio wszedł w układy nigdy nie dotrzymują zobowiązań.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Tońcio - niezalogowany 2018-09-20 11:43:38

    Ma Pan rację.Prezydent powinien podrzucić  jakiś pomysł , jak spłacić  90 milionów długu w tej 4 letniej kadencji 2019-2022. W całym okresie 2010 -2014 spłacono 30 milionów.Przemyśl czeka , my czekamy....

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Twój nick - niezalogowany 2018-09-20 13:03:10

    Niech się lepiej chowa. Do śmierci ludzie będą patrzeć na niego jak na jakiegoś marnego urzędnika, który zrujnował Przemyśl. Takie piękne miasto. Szkoda, że nie mamy Ferenca bis lub Biedronia. Nie byłoby wówczas tylu pseudofachowców od kierowania.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama