Wiem. Karuzela ruszyła. Przedwyborcza. Z przytupem rusza raz na cztery lata. Jest bezpardonowa. Nie ma sentymentów, choć antagoniści często doskonale się znają, uśmiechają do siebie, kiedy „nikt” nie widzi, a kto wie, czy nie zdarza się im wychylić raz na jakiś czas co nieco.
Osobom mającym jakiekolwiek pojęcie o tym, jakie mechanizmy za tym stoją, wydaje się to trochę prymitywnym sposobem mamienia wyborców. Konferencje, spotkania, happeningi, imprezy – to doskonały sposób na prezentację swoich pomysłów. Wielu to łyka, a media czasami nie mają wyjścia, bo konferencja dotyczy „ważnych” spraw, podczas których szmuglowane są przedwyborcze obietnice czy programy.
„Józek, nie daruję Ci tej nocy” – to jeden z dawnych, popularnych utworów Beaty Kozidrak i Bajmu. Jeden akapit tekstu jest dzisiaj bardzo znamienny: „Pojawiasz się i znikasz, i znikasz...”. Bzika na tym punkcie nie mam, ale od kilkunastu tygodni coś mało jest prezydenta miasta Przemyśla Roberta Chomy. Myślę sobie: dłuższy urlop czy co? Ale nie! Pojawia się, ale znacznie częściej znika. Tęskno mi! Gdzie jesteś, panie prezydencie?! Bardzo często zamiast niego do wszystkiego desygnowany jest zastępca prezydenta miasta Janusz Hamryszczak. Potencjalny spadkobierca 16-letnich rządów Roberta Chomy. W sumie to nic złego, tak też można… Naraz: eureka! Tak, to jeden ze wspomnianych wyżej przedwyborczych mechanizmów. Ale czy na tyle chytry, by ryba dała złapać się na haczyk? To się okaże niebawem.
Panie prezydencie! Niech pan nie pojawia się i potem często na dłużej znika. Przecież wciąż jest pan szefem tego miasta!Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Niech Pan Panie Prezydencie nie wierzy w to co Panu obiecano.Tak tacy ludzie z którymi ostatnio wszedł w układy nigdy nie dotrzymują zobowiązań.
Ma Pan rację.Prezydent powinien podrzucić jakiś pomysł , jak spłacić 90 milionów długu w tej 4 letniej kadencji 2019-2022. W całym okresie 2010 -2014 spłacono 30 milionów.Przemyśl czeka , my czekamy....
Niech się lepiej chowa. Do śmierci ludzie będą patrzeć na niego jak na jakiegoś marnego urzędnika, który zrujnował Przemyśl. Takie piękne miasto. Szkoda, że nie mamy Ferenca bis lub Biedronia. Nie byłoby wówczas tylu pseudofachowców od kierowania.
Ale ci ludzie jak nazywasz przemyskiego suwerena przez 16 lat (4 pełne kadencje) wybierali tego jegomościa z pełna świadomością , w wolnych , tajnych wyborach więc dlaczego mają na niego patrzeć jak na marnego urzędnika. To że kłamał i obiecywał wiele , że zmarnował wiele okazji do mądrzejszych i bardziej efektywnych rozwiązań i decyzji to "insza" sprawa ale wiedzieli kim jest Choma po pierwszej czy drugiej kadencji kiedy widać było że człowiek ten jest wygadany , lej woda ale marny gospodarz który nie rozumie w ogóle czym żyją ludzie , jakie mają problemy , czego pragną , jak je rozwiązywać by zaspokoić choć w części potrzebom mieszkańców obecnej mieściny. I dlatego pozostawia Wolne Królewskie Miasto Przemyśl z długiem (podaję stan na 2014 r. - ok. 190 mln zł) , z pusta podstrefą inwestycyjną za wyjątkiem 2 budowanych wiat produkcyjnych , ubytkiem ok. 10 tysięcy mieszkańców głównie młodych ludzi , mieścina bez hali portowej (jedynie duża sala) , bez otwartego basenu (obiecywał całe lata zespoły basenów) , bez prawdziwego lodowiska , z budą-wiatą na zjeździe narciarskim niedokończona za ok. 2, 5 mln zł, z boiskiem Czuwaju z nieświecącymi lampami , ze zdewastowanym boiskiem Polonii , ze straszącymi bazarami szczególnie z paskudztwem zwanym rynkiem zielonym , za deficytowym od początku zjazdem narciarskim do którego podatnicy dopłacają corocznie tysiące złotych , bez w miarę dobrej i zasłużonej sekcji koszykówki w Polonii (same 4 i 5 ligi piłkarskie) , bez uczelni wyższej ( ta wschodnioeuropejska raczej lipa) ostatnia wyprowadziła się 2 lata temu z budynku dawnego kina Bałtyk bez żadnego sprzeciwu przemyskiej "wadzy", z obdartymi do cegieł , sypiącymi się z tynków kamienicami i obsranymi chodnikami poza ścisłym centrum mieściny , ze zniszczonymi i zdewastowanymi parkami i zieleńcami (np. przy ul. Jagiellońskiej znany dawniej jao Małpi Gaj czy Plac św. Floriana obecnie myjnia samochodowa. A co pozostało po tych 16 letnich "rządach" , setki opustoszałych mieszkań i całych kamienic jak np. M. Tomaszewskiej i innych kamienic przy pl. Konstytucji , puste placówki po dawnych lokalach handlowych i usługowych , rozwalające się zabytkowe budynki jak synagogi przy Grunwaldzkiej czy Słowackiego , budynki dawnej Pomony przy Czarnieckiego , obecny budynek po kinie Bałtyk ( Uczelni ( WSA i Z ), ale aby to widzieć należy wysiąść z czarnego Volvo i urządzać spacerki jak ja od ponad 60 lat. To tylko niektóre rodzynki po rządach obecnego pana prezydenta , rozumiem jednocześnie że zaniedbania w rządzeniu Przemyślem sięgają o wiele dłużej niż rządy obecnego władcy ale on miał i obiecywał wiele zmienić a miał na to 16 lat , bo obecnie rejteruje , jego sprawa . I należy pamiętać fatalne rządy kolejnych wybieranych w wolnych wyborach przez suwerena rad - bezrad które równie przyczyniły się do systematycznego upadku miasta , zaś obecna rada- beznadzieja wręcz tragiczna najgorsza od transformacji ustrojowej. Do kolejnych zastępców prezydenta , no cóż sam sobie dobierał pomocników , więc sprawa Chomy. No cóż sam wielki i wieczny radny E. Strzałkowski ocenił kilka lat temu sytuację Przemyśla na jedne jz sesji bezrady słowami : " Rzeszów - metropolia , Przemyśl -wioska " czyli jako pisowiec celnie i prawdziwie ocenił sytuację w mieścinie , jednak cały czas nadal głosował jedynie "za" podnosząc łapki za dalszą degradacją Przemyśla. No cóż można i tak , ale co wymagać od "wadzy" która nieustannie czci krasnala szwejka w centrum Rynku Starego Miasta , zaś usuwając Marszałka Piłsudskiego w niebyt czyli ślepy zaułek jaki jest ulica Wodna od picu odnawiając głowę ponoć Marszałka w formie remontu pomnika . No cóż jacy wyborcy - suweren tacy rządzący , " jaki pan taki kram. Tyle w największym skrócie , myślę że nie jest to krytyka odchodzącej "wadzy" , to są fakty które zawsze mogę udowodnić , myślę że większość którzy nie jeżdżą Volvo a chodzą po Przemyślu nawet bez okularów to widzą . Szkoda Wolnego Królewskiego miasta , szkoda pięknie położonego Przemyśla.
Nazywający się bystrym obserwatorem to niestety typowy przemyski ciemniak. Bazar i stadion Polonii nie jest miasta i żaden Prezydent nie ma prawa, powtarzam prawa inwestować w nie swój teren...Zapomniał o dwóch obwodnicach i innych remontowanych drogach, Klubie garnizonowym zaadoptowanym na Bibliotekę, Zamku Kazimierzowskim i Parku itp. itd. Stadionach Juwenii i Czuwaju, stoku narciarciarskim i zagospodarowanym Zniesieniu...Ot tak dla przykładu obiektywnie wymieniam bo mnie wk… ci pchający się do koryta, budujący kapiał polityczny na krytykowaniu wszystkiego i wszystkich a sami są życiowymi nieudacznikami liczącymi na wygodą dobrze płatną posadkę
Booty od Dudy nadal pracują. Żal, że ludzie martwią się o Przemyśl?
Apel.Szanowny Panie Redaktorze Godos.Proszę aby Pan (uważam Pana za jedynego obiektywnego dziennikarza w całej redakcji Życia Podkarpackiego) przyjrzał się skandalowi z listami poparcia dla komitetu PIS i wczorajszym nocnym akcjom w biurze Komisarza w Starostwie Powiatowym.Jeżeli prawo obowiązuje wszystkich tj. pełne listy poparcia należy złożyć do poniedziałku, i na dodatek komisja terytorialna JEDNOGŁOŚNIE nie przyjmuje list do dwóch okręgów i nagle wczoraj pojawiają się ludzie u Komisarza późnym wieczorem i uzupełniają jakieś oświadczenia - czy jest to możliwe w państwie prawa.Podkreślę przy tym, że sympatyzuję rządom PIS-u (lecz centralnie), nie samorządowo.
Szkoda zachodu. Pod latarnią najciemniej
Stuknij się w pałę jasnowidzu , jasnogrodzie jakiś Joy . Jeśli dwie krótkie drogi obwodowe zrobione i zrealizowane z pieniędzy unijnych , za rządów PO , remont biblioteki czy parku zw ciągu 16 latu wszystko za pieniądze unijne są sukcesem to gratuluję ci mądrości i bystrości umysłu a także dobrej obserwacji . Szkoda czasu na szczegółową polemikę , bo jeśli stok narciarski uważasz za sukces to szkoda czasu i słów. Dodając jako mieszkaniec i suweren mam prawo również do krytyki rządów miasteczkiem która uważam za w pełni uzasadnioną.
Ja natomiast chciałabym zapytać, czy dziennikarzy Życia Podkarpackiego nie było na konferencji prasowej jak Pani A. Tworzydło ogłaszała uchwały Komisji Wybroczej o odmowie rejestracji komitetów PIS w 2 okręgach wyborczych.Napisały o tym nowiny 24, Portal przemyski, a co na to Życie - Cisza.Egzamin z obiektywizmu - OBLANY.
Niestety jedna z najważniejszych spraw obyczajowo-politycznych w naszym mieście po 89', a Życie pisze o konduktorach szmuglujących fajki to tak jakby Eurosport zamiast pisać lub transmitować tour de france rozpisywał by się o wyścigu dookoła boiska szkolnego w bolestraszycach - SKANDAL
A TERAZ DROGIE DZIECI POCAŁUJCIE MISIA W DUPĘ !!!
Gdybyś czytał inny artykulik o tyk komisarzynie , to zauwazłyłbyś ,ze Prawo daje dwa /2 / dni na wyjaśnienie. POczytaj dokładnie
Nie ma go. Pakuje walizki i wyjeżdża.
Ahaaa. Mam newsa takie go że hohohohohohhohhooo.Chciałem uprzejmie poinformować, że właśnie zamknięto stację benzynową MZK na Wilsona. No cóż, w końcu trzeba było zrobić ukłon w stronę żabojadów z "markietu" Leclerc. HAHAHAHHA TO BYŁA ZAJEBISTA DECYZJA. Strzelić sobie w stopę :D
Właśnie. Po co jest ten miś. Nikt nie wie.
JA NIE BĘDĘ NA PREZYDENTA PATRZEĆ WCALE - nie warto... Potrafi tylko zaszkodzić!!!
Niech Pan Panie Prezydencie nie wierzy w to co Panu obiecano.Tak tacy ludzie z którymi ostatnio wszedł w układy nigdy nie dotrzymują zobowiązań.
Ma Pan rację.Prezydent powinien podrzucić jakiś pomysł , jak spłacić 90 milionów długu w tej 4 letniej kadencji 2019-2022. W całym okresie 2010 -2014 spłacono 30 milionów.Przemyśl czeka , my czekamy....
Niech się lepiej chowa. Do śmierci ludzie będą patrzeć na niego jak na jakiegoś marnego urzędnika, który zrujnował Przemyśl. Takie piękne miasto. Szkoda, że nie mamy Ferenca bis lub Biedronia. Nie byłoby wówczas tylu pseudofachowców od kierowania.