W ubiegłym tygodniu w gmachu głównym Muzeum Narodowego Ziemi Przemyskiej otwarto wystawę prac Artura Nizickiego zatytułowaną Geometria Miasta.
Autor związany z Przemyślem mieszka w Londynie. Na wystawie pokazał kilkadziesiąt nienagannych technicznie i kompozycyjnie wielkoformatowych czarno-białych fotografii, których[paywall] tematem jest miejski pejzaż, a właściwie architektura. Fotograficzne fascynacje urbanistyką Artura Nizickiego można porównać do dokonań Berenice Abbott, asystentki Mana Raya, uznanej za kronikarkę amerykańskiej transformacji urbanistycznej. Nizicki w swojej fotografii nie tyle epatuje wielkomiejskością, co skupia się na rozwiązaniach architektonicznych współczesnych metropolii i na ich estetycznych aspektach. Stąd w jego zdjęciach znajdziemy harmonię, współgranie różnych stylów architektury i rozwiązania godzące nowe ze starym. Warto więc obejrzeć wystawę nie tylko po to, by docenić kunszt autora, ale by przekonać się, że współczesna architektura wcale nie musi być tak bardzo kontrowersyjna.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze