Reklama

Gimnazjum na 2 w Przemyślu przerobią na urząd. Koszt: 2 mln zł

Zgodnie z zapowiedziami opuszczony budynek Gimnazjum nr im. Św. Królowej Jadwigi w Przemyślu (po reformie oświaty) zostanie przebudowany pod potrzeby administracyjne Urzędu Miejskiego w Przemyślu. Przedsięwzięcie kosztować będzie łącznie 2 mln 130 tys. zł. Radni zgodzili się na zaciągnięcie przez władze miasta kredytu na ten cel.

Podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej w Przemyślu kwestii przebudowy gimnazjum dotyczyły aż dwa projekty uchwał. Jedna – przesunięcia tzw. wolnych środków wynikających z bilansu budżetowego za 2016 r., druga wyrażenia przez radnych zgody na zaciągnięcie kredytu przez prezydenta miasta na wspomniane przedsięwzięcie. Łączny koszt przebudowy gimnazjum to kwota 2 mln 130 tys. zł[paywall]. Inwestycja zaplanowana jest na trzy lata, od 2017 do 2019 r. W br. pochłonie 580 tys. zł, w 2018 r. – 550 tys. zł, w 2019 r. – 1 mln zł. Ta pierwsza kwota nie będzie pochodzić z kredytu, a z wolnych środków, które udało się wygospodarować w 2016 r. W ramach inwestycji planowana jest przebudowa instalacji wodno-kanalizacyjnej, centralnego ogrzewania, elektryczna, alarmowej, przeciwpożarowej, okablowanie sieci LAN oraz montaż dozoru telewizyjnego. Budynek zostanie przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych poprzez przebudowę ogrodzenia i wykonanie specjalnej pochylni. Docelowo mają zostać tam skupione wszystkie wydziały urzędu miasta, rozproszone do tej pory w różnych miejscach Przemyśla.
MG
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    erm - niezalogowany 2017-09-03 15:12:57

    biurokracja się rozrasta, pociotkom trzeba stworzyć warunki

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Jjjhknjkjj - niezalogowany 2017-09-03 16:15:51

    Urząd juź ma 20 budynków w Przemyślu i zatrudnienia 5000 tyś ludzi tp największa fabryka papieru .

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Agaa - niezalogowany 2017-09-03 16:28:39

    Szkoda że urząd nie miał pieniądzy na szkołę tylko szybko ja zlikwidowano. A tyle pokoleń kształcilo się tam. A co pracownikami. Tyle lat ciezkiej pracy wykreslono w ciągu jednego roku. Wstyd ze tworzą tam za takie pieniadze kolejny urzad.  W tym mieście to tylko urzędy są. A dzięki takim placówkom jak Gimnazjum nr 2 mamy wykształconych ludzi w mieście.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama