Zgodnie z zapowiedziami opuszczony budynek Gimnazjum nr im. Św. Królowej Jadwigi w Przemyślu (po reformie oświaty) zostanie przebudowany pod potrzeby administracyjne Urzędu Miejskiego w Przemyślu. Przedsięwzięcie kosztować będzie łącznie 2 mln 130 tys. zł. Radni zgodzili się na zaciągnięcie przez władze miasta kredytu na ten cel.
Podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej w Przemyślu kwestii przebudowy gimnazjum dotyczyły aż dwa projekty uchwał. Jedna – przesunięcia tzw. wolnych środków wynikających z bilansu budżetowego za 2016 r., druga wyrażenia przez radnych zgody na zaciągnięcie kredytu przez prezydenta miasta na wspomniane przedsięwzięcie. Łączny koszt przebudowy gimnazjum to kwota 2 mln 130 tys. zł[paywall]. Inwestycja zaplanowana jest na trzy lata, od 2017 do 2019 r. W br. pochłonie 580 tys. zł, w 2018 r. – 550 tys. zł, w 2019 r. – 1 mln zł. Ta pierwsza kwota nie będzie pochodzić z kredytu, a z wolnych środków, które udało się wygospodarować w 2016 r. W ramach inwestycji planowana jest przebudowa instalacji wodno-kanalizacyjnej, centralnego ogrzewania, elektryczna, alarmowej, przeciwpożarowej, okablowanie sieci LAN oraz montaż dozoru telewizyjnego. Budynek zostanie przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych poprzez przebudowę ogrodzenia i wykonanie specjalnej pochylni. Docelowo mają zostać tam skupione wszystkie wydziały urzędu miasta, rozproszone do tej pory w różnych miejscach Przemyśla.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.biurokracja się rozrasta, pociotkom trzeba stworzyć warunki
Urząd juź ma 20 budynków w Przemyślu i zatrudnienia 5000 tyś ludzi tp największa fabryka papieru .
Szkoda że urząd nie miał pieniądzy na szkołę tylko szybko ja zlikwidowano. A tyle pokoleń kształcilo się tam. A co pracownikami. Tyle lat ciezkiej pracy wykreslono w ciągu jednego roku. Wstyd ze tworzą tam za takie pieniadze kolejny urzad. W tym mieście to tylko urzędy są. A dzięki takim placówkom jak Gimnazjum nr 2 mamy wykształconych ludzi w mieście.
Za te 2mln udałoby się tę szkołę uratować. Na remonty musieli się składać rodzice bo na miasto szkoła nie mogła liczyć. Św. pamięci Pani dyrektor walczyła o to by ta szkoła przetrwała. Ten urząd bedzie kolejną przechowalnią dla pociotków z rodziny zatrudnionych w urzędzie miejskim. Zepsucie - nic wiecej.
Sobie warunki spelniaja a kamienice zbytkowe wygladaja gorzej niz slamsy .Bezdomni załatwiaja sie .sypiaja pod strychami .nawet drzwi nie wewnetrznych nie wymienia ale szlachta musi miecc warunki a ludzie którzy płaca czynsz moga mieszkaniach w obesranych klatkach wstyd
W koledżu angielskiego też Urząd od papierów . A był to najlepszy koledż w Polsce .
wybierać za rok tego prezydenta ze Słupska, niech wypierd.... tę chołotę plus fioletową mafię
Oj w biednym przemyślu więcej będzie urzędników niż normalnie pracujących i zarabiających ludzi. Dla przypomnienia niektórym wypłaty dla urzędników są z zebranych podatków od ludzi tworzących dobro a nie biurokrację.
Lepiej mieszkania niech zrobia ludzie po 20 lat czekaja. Ale tak rodziny sie powiekszaja wiec prace trzeba dac swoim.A pracy jak nie ma to nie bedzie. Paranoja....ale tak tylko potrafi Przemyśl
Ludzie wy nie wiecie co piszecie chcecie latać po całym mieście po różnych budynkach urzędu czy załatwić sprawę w jednym miejscu? Pomysł bardo dobry w końcu ktoś podjął słuszną decyzję.
Nie pozwólmy na to jedyna szkoła na starym mieście ludzie nie pozwólcie na to walić tych radnych i cała resztę Przemiskich ,,walkarzy,, Ci z Warszawy na kanwie komisji do reprywatyzacji i chęci zabłyśnięcia będą chcieli o to zawalczyć kasy na szkole nie było ale 2 banki wpompują w to śmiech na sali jeśli nie zawalczymy to będziemy dymani już zawsze bo pokarze to to ze mogą wszystko
biurokracja się rozrasta, pociotkom trzeba stworzyć warunki
Urząd juź ma 20 budynków w Przemyślu i zatrudnienia 5000 tyś ludzi tp największa fabryka papieru .
Szkoda że urząd nie miał pieniądzy na szkołę tylko szybko ja zlikwidowano. A tyle pokoleń kształcilo się tam. A co pracownikami. Tyle lat ciezkiej pracy wykreslono w ciągu jednego roku. Wstyd ze tworzą tam za takie pieniadze kolejny urzad. W tym mieście to tylko urzędy są. A dzięki takim placówkom jak Gimnazjum nr 2 mamy wykształconych ludzi w mieście.