Wyjątkową rocznicę świętowały pod koniec października małżeńskie pary z terenu gminy Bircza. Na dalsze lata wspólnej małżeńskiej drogi życzono im przede wszystkim miłości, ale też: radości z dostrzegania piękna małych rzeczy, nadziei i pokoju, który przychodzi nawet po największej burzy oraz wiary, która dodaje oparcia.
Małżeński jubileusz złotych godów rozpoczęła masz św. w kościele pw. św. Stanisława Kostki w Birczy, celebrowana przez proboszcza tamtejszej parafii ks. prałata Stanisława Kota.
Zacne grono 21 małżeńskich par odebrało od gospodarza gminy Grzegorza Gągoli Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie przyznane przez prezydenta RP Andrzeja Dudę.
W ceremonii tej asystowali mu[paywall] przewodniczący rady gminy Kazimierz Cap oraz kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Birczy Przemysław Dutkowski.
Nie zabrakło również serdeczności i życzeń oraz listów gratulacyjnych od przedstawicieli władz powiatowych. Te wręczyli przewodniczący rady powiatu przemyskiego Wojciech Bobowski oraz sekretarz powiatu przemyskiego Jerzy Góralewicz.
Okazja do świętowana była niecodzienna, więc zadbano o odpowiednią oprawę. Dla małżonków z programem okolicznościowym wystąpili uczniowie Szkoły Podstawowej w Birczy. Jak każde tego typu spotkanie, również i to obfitowało w wspominki i wzruszające momenty.
Pary nie szczędziły sobie serdeczności, korzystając z okazji do dzielenia się radością z obchodzonej rocznicy z innymi złotymi jubilatami, którzy z małżeńskiej próby wyszli zwycięsko, mimo iż wspólnie przeżyte chwile nie zawsze były wyłącznie pasmem szczęścia, ale też i czasem wspólnego dzielenia codziennych trosk i smutków.
W imieniu redakcji dołączamy się do życzeń dla małżonków, gratulując im wytrwałości w złożonym sobie 50 lat temu przyrzeczeniu.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze